Lubimy czytać polskich autorów

Autor: |

fot. Przedszkole nr 4
Pod takim hasłem w Przedszkolu nr 4 odbył się jubileuszowy XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Podczas spotkania z literaturą najmłodsi poznali twórczość Juliana Tuwima, Jana Brzechwy i Czesława Janczarskiego.

Do czytania zaproszono mamy oraz przedszkolaki, które miały okazję popisać się przed kolegami i koleżankami swoimi umiejętnościami. W gronie czytających znalazły się dzieci z grupy IV: Hania Jankowska, Zuzia Piekarz, Marcel Okalisz, Anna Sobczyk, mama jednego z przedszkolaków, Beata Kowalczyk, dyrektora przedszkola oraz nauczycielka Anna Bryk.

 Dzieci wysłuchały takich utworów, jak: „Lokomotywa”, „Spóźniony słowik”, „Na straganie”, „Kaczka dziwaczka”, „Co to jest Polska?” czy „Naprawimy misia”. Poznały też sylwetki autorów wierszy i bawiły się w rytm muzyki związanej z poszczególnymi utworami. Dowiedziały się też co zrobić, aby zostać poetą. Ćwiczyły również  umiejętność rymowania, jaką nabył sam Brzechwa czy też poczucie humoru, charakterystyczne dla Janczarskiego. Z kolei dzień poświęcony Tuwimowi zakończył się zabawą ruchową w plenerze – odjazdem wagonów pełnych kwiatów dla wszystkich mam i napędzanych  parową lokomotywą pod okiem „zawiadowcy stacji”. Organizatorkami wydarzenia były nauczycielki: Angelika Biała, Krystyna Ochalik i Anna Bryk.

opr. af

Poniżej publikujemy zdjęcia, którymi podzieliła się z nami placówka. Dziękujemy za ich przesłanie.

Last modified: 4 czerwca 2021