Lubelska Federacja Bardów zagra w Świdniku

Autor: |

Dobiegają końca „Muzyczne wieczory u Św. Kingi”. Sympatykom dobrej piosenki na pożegnanie lata zagra Lubelska Federacja Bardów. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę, o godz. 19.00, w kościele pw. Św. Kingi. Wstęp wolny.

– Będzie to koncert wyjątkowy, poświęcony uczczeniu beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego, która miała miejsce 12 września. Zapraszamy serdecznie na niezwykłe spotkanie z Jolantą Sip, Katarzyną Wasilewską, Janem Kondrakiem, Piotrem Selimem, Markiem Andrzejewskim,  Tomaszem Deutrykiem, Krzysztofem Nowakiem i Piotrem Bogutynem – mówi Magdalena Celińska ze Stowarzyszenia Św. Kingi, pomysłodawcy i organizatora „Muzycznych wieczorów”.

Artyści, którzy pojawią się na scenie budującego się kościoła, to laureaci najważniejszych festiwali piosenki artystycznej. Zespół czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej, nawiązuje do ambitnych nurtów rocka i popu. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest, że zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków Lubelskiej Federacji Bardów.

Sponsorem wydarzenia  jest Polska Grupa Górnicza. Koncert organizuje Stowarzyszenie Św. Kingi, przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury.

Informacje o wszystkich wydarzeniach w naszym mieście oraz aktualny repertuar Kina Lot znajdziecie w Kalendarzu Wydarzeń.

Last modified: 15 września 2021