Lotnisko z nowym wiceprezesem

Autor: |

fot. Bartek Żurawski

Rada Nadzorcza powołała nowego wiceprezesa Portu Lotniczego Lublin. Został nim Jacek Szczot, który ma pomóc w rozwoju lotniska.

To nie jedyna zmiana, która w ostatnim czasie nastąpiła w PLL. W czerwcu odwołano prezesa Krzysztofa Wójtowicza, a na jego miejsce powołano Andrzeja Hawryluka. Stanowiska wiceprezesów stracili także Sebastian Matz oraz Adam Kleinert.

Uchwałę z nominacją dla Jacka Andrzeja Szczota podjęto 30 września. W swoim komunikacie Rada Nadzorcza wskazała, że podejmując taką decyzję miała na celu dalszy rozwój portu oraz osiągnięcie jego celów statutowych.

Jacek Szczot jest politykiem, samorządowcem, prawnikiem i nauczycielem akademickim. W latach 1994-1998 zasiadał w Radzie Miasta Lublin. Był posłem na Sejm III kadencji z listy Akcji Wyborczej Solidarność. W rządzie Jerzego Buzka, w latach 2000-2001 zajmował stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego i Budownictwa, a w 2007 roku podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Od 20005 do 2007 roku kierował również radą nadzorczą MPK Lublin Sp. z o.o. Przed laty był zatrudniony także w urzędzie miejskim w Lublinie oraz był pracownikiem naukowym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

W 2018 roku startował bez powodzenia w wyborach do sejmiku lubelskiego z listy PiS. Rok później został dyrektorem Instytutu Elektrotechniki.

Last modified: 1 października 2020