Lotnisko ogłasza wakacyjne kierunki

Autor: |

fot. Piotr Belcarz
Bułgaria, Chorwacja i Turcja – to propozycje, które pojawiły się w letniej siatce połączeń Portu Lotniczego Lublin na 2022 rok. Ze Świdnika będzie można udać się także nad polskie morze.

– Na wakacyjne rejsy zawsze czekamy z niecierpliwością. Mimo trudnej sytuacji branży lotniczej, związanej z restrykcjami sanitarnymi, udało nam się wypracować z naszymi partnerami biznesowymi atrakcyjną ofertę dla mieszkańców Lubelszczyzny – mówi Andrzej Hawryluk, prezes PLL.

W letniej ofercie ponownie znalazł się chorwacki Split. Nad Adriatyk polecimy w poniedziałki i piątki, od 13 czerwca do 1 lipca oraz od 4 lipca do 23 września. Osoby podróżujące z lubelskiego lotniska wybiorą się też do bułgarskiego Burgas. Ten kierunek będzie obsługiwany również w poniedziałki i piątki, od 17 czerwca do 12 września. Oba połączenia zrealizuje węgierski Wizz Air.

Do wakacyjnej siatki połączeń wróci także Antalya, miasto położone w południowo-zachodniej Turcji nad zatoką Antalya na Morzu Śródziemnym. Kierunek dostępny jest już w ofercie dwóch touroperatorów: TUI i Coral Travel.

– Jestem pewien, że także ta destylacja spodoba się mieszkańcom regionu, zarówno tym, którzy znają ją z poprzednich podróży,  jak i tym, którzy szukają nowych inspiracji na wakacje – dodaje prezes PLL.

Na miłośników plaży i morskich kąpieli czeka jeszcze jeden kierunek. Trwają rozmowy, aby rejsy ze Świdnika do Gdańska, które w ubiegłym roku cieszyły się dużą popularnością, były wykonywane dwa razy w tygodniu. Połączenie nadal mają obsługiwać Polskie Linie Lotnicze LOT.

Last modified: 27 stycznia 2022

Zmień język »