Lodowisko do marca

Autor: |

Jeszcze nieco ponad tydzień miłośnicy łyżwiarstwa mają szansę poszaleć na miejskiej ślizgawce. 1 marca, z orlika przy Szkole Podstawowej nr 5, zniknie lodowa tafla, a jej miejsce zajmie boisko. Lodowisko powróci do nas zimą.

Decyzja o zamknięciu ślizgawki spowodowana jest coraz wyższą temperaturą, mniejszym zainteresowaniem mieszkańców oraz kosztami utrzymania obiektu.

– Rozmawialiśmy na ten temat z przedstawicielami rady rodziców. Podpytywaliśmy, czy dzieci chodzą jeszcze na łyżwy. Większość przerzuciła się już na hulajnogi i deskorolki. Przeprowadziliśmy też ankietę wśród 280 osób. 83% ankietowanych odpowiedziało, że 1 marca będzie optymalnym terminem zamknięcia lodowiska. Chcemy więc wykorzystać ten czas. Zapraszamy wszystkich do spędzania czasu na ślizgawce – mówi Tomasz Szydło, dyrektor SP nr 5.

Z lodowiska możemy korzystać od poniedziałku do piątku, w godzinach 14.00-20.00, natomiast w soboty i niedziele od godz. 12.00 do 20.00. Bilet ulgowy kosztuje 4 zł, a normalny 6 zł. Osoby posiadające kartę „Rodzina 3+” zapłacą 2 zł. Na lodowisku jest możliwość wypożyczenia łyżew – 6 zł (normalny) i 4 zł (ulgowy). Zainteresowani mogą też zarezerwować taflę za 250 zł/60 min.

Last modified: 2 czerwca 2020

Zmień język »