Lód spadł z ciężarówki

Autor: |

Fot. KPP w Świdniku

Świdniccy policjanci apelują o rozsądek i przypominają o odpowiednim przygotowaniu pojazdu do jazdy. Niestosowanie się do zasad może grozić niebezpieczeństwem. Przykładem jest zdarzenie, które miało miejsce w ubiegłym tygodniu, na drodze ekspresowej S-17.

– Sytuacja została nagrana przez wideorejestrator. Lód spadł z dachu pojazdu ciężarowego na drogę i zmusił kierowcę osobówki do wykonania gwałtownego manewru omijania. Mężczyzna, który poruszał się ciężarówką, został ukarany mandatem i 6 punktami karnymi – mówi asp. Elwira Domaradzka, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Świdniccy funkcjonariusze przypominają o odpowiednim przygotowaniu samochodu do drogi. Należy usunąć zalegający śnieg z całego pojazdu, odpowiednio wyczyścić szyby i uzupełnić płyn do spryskiwaczy.

– Pojazd, który uczestniczy w ruchu musi być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących, jak również innym uczestnikom ruchu, a także nie narażało nikogo na szkodę. Za naruszenie Kodeksu Drogowego grozi mandat karny lub skierowanie wniosku o ukaranie do sądu. Poważniejsze konsekwencje mogą spotkać kierowców, których zaniedbanie będzie skutkowało wypadkiem drogowym. Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3, a jeśli w wyniku wypadku ktoś poniesie śmierć, nawet do lat 8 – dodaje asp. E. Domaradzka.

Last modified: 8 lutego 2021