Listopadowy spadek

Autor: |

Po nie najlepszym październiku, równie słaby listopad. Port Lotniczy Lublin opublikował wyniki działalności w minionym miesiącu. Jak pokazują statystyki, z powodu pandemii wciąż utrzymuje się zapaść w ruchu pasażerskim.

W listopadzie lotnisko obsłużyło 2244 pasażerów. To o 5574 osoby mniej niż w październiku i aż o ponad 23 tysiące mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Sytuacja nie wygląda korzystnie także w przypadku operacji lotniczych. W minionym miesiącu wykonano ich 126. Z kolei w październiku – 243, a w listopadzie 2019 roku – 325.

W związku z obostrzeniami wprowadzonymi na granicach europejskich państw, do których dotąd można było latać ze Świdnika, wiele połączeń zostało czasowo zawieszonych. Aktualnie do Warszawy polecimy tylko dwa razy w tygodniu: w sobotę i poniedziałek, natomiast do Eindhoven jedynie w niedzielę.

Od 19 grudnia powinny wrócić połączenia z Dublinem, które mają być obsługiwane w sobotę i środę. Tego samego dnia zostaną również przywrócone loty do Londynu Luton, natomiast dzień później połączenia z Oslo Torp Sandefjord. Od 17 grudnia, we wtorek, czwartek i sobotę, powinny zostać uruchomione loty do Doncaster Sheffield. Obecnie nie ma jednak możliwości zakupu biletów na ten kierunek. Wszystkie szacunki zależą od rozwoju sytuacji epidemiologicznej.

Last modified: 3 grudnia 2020