Lider „Solidarności” w Świdniku

Autor: |

Z okazji wczorajszej prezentacji śmigłowca wielozadaniowego AW139W zakład PZL-Świdnik odwiedził Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

Wizyta szefa „Solidarności” była również okazją do wręczenia świdnickim związkowcom pamiątkowych medali. Uroczystość odbyła się w restauracji Favilla.

– W minionym roku obchodziliśmy 40-lecie związku – mówi Andrzej Kuchta, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność – PZL Świdnik S.A. – Z powodu pandemii nie organizowaliśmy spotkań, ani uroczystości jubileuszowych. Korzystając z obecności przewodniczącego P. Dudy w Świdniku, poprosiliśmy go, aby osobiście wręczył naszym najbardziej zasłużonym związkowcom pamiątkowe medale „Lubelski Lipiec wskazał drogę do wolności”. Otrzymało je około 50 osób.

Po wręczeniu medali związkowcy dyskutowali o najważniejszych bieżących sprawach, m.in. obywatelskim projekcie  ustawy o emeryturach stażowych. Piotr Duda przedstawił aktualną sytuację gospodarczo-polityczną kraju i wyraził nadzieję, że prezentowany śmigłowiec jest zapowiedzią nowych miejsc pracy nie tylko w świdnickim zakładzie, ale innych polskich firmach lotniczych i zbrojeniowych. Świdniccy związkowcy poprosili przewodniczącego o wsparcie dla starań o pozyskanie rządowego kontraktu dla naszej wytwórni.

słs

Last modified: 14 września 2021