Licytuj i pomagaj

Autor: |

Fot. z archiwum Daniela Siegiedy
Facebookowa grupa „Licytacje dla Daniela Siegiedy” powoli się rozkręca. Na aukcje wystawiane są, między innymi, maskotki, biżuteria, kalendarze, rośliny doniczkowe, przetwory, książki, puzzle, a nawet takie usługi, jak upieczenie drożdżówek z jabłkami i pomoc przy remoncie. Dzięki ludziom dobrej woli, na konto świdniczanina, założone na potrzeby jego rehabilitacji, wpłynęło ponad 5 tys. zł. Potrzeba jednak znacznie więcej.

– Cały czas walczę o samodzielność, ale pandemia i brak dostępu do ośrodków NFZ nie pomagają. Pojawiła się szansa rehabilitacji prywatnie, w Krakowie albo Otwocku, lecz koszt miesięcznego turnusu to 15 tys. zł. Z powodu mojej niepełnosprawności niezbędne jest utrzymywanie sprawności na co dzień, także w warunkach domowych. Aby to realizować, muszę zakupić sprzęt typu bieżnia, orbitrek, itp. – mówił kilka tygodni temu Daniel, któremu w 2018 roku, w wyniku choroby, amputowano obie nogi. Na jego apel o wsparcie błyskawicznie odpowiedzieli administratorzy Facebookowej grupy. Wznowili działalność i organizują kolejne akcje.

– Potrzebna jest ogromna mobilizacja i jak najwięcej osób, które zechcą pomóc Danielowi. Tak naprawdę jest uwięziony w domu i tylko dzięki wspólnemu działaniu możemy zmienić ten stan rzeczy. Zachęcamy do udziału w licytacjach. Aukcja trwa maksymalnie 3 dni, kończy się zawsze o godz. 20.00. Zwycięża osoba oferująca najwyższą kwotę. Ma 2 dni na dokonanie wpłaty – wyjaśnia Magdalena Buritta, jedna z administratorek grupy, liczącej obecnie 1276 członków.

Poszukiwane są również osoby lub strony FB, które wpłacą ustaloną kwotę na zbiórkę w zamian za określoną ilość polubień strony, posta, zdjęcia lub komentarza. Dla 39-latka środki zbiera również grupa UK dla siepomaga – Licytacje, dostępna na Facebooku.

Dwie zbiórki

Na rzecz Daniela prowadzone są równolegle dwie zbiórki. Na rehabilitację i niezbędny sprzęt, który pomoże mu wzmacniać mięśnie i zachować sprawność fizyczną, pieniądze można wpłacać poprzez www.zrzutka.pl/haeku2. Na razie zgromadzono 5785 zł z potrzebnych 15 tys. zł. – Ta zbiórka jest priorytetowa i to na nią wpłacamy pieniądze z licytacji – podkreśla pani Magdalena. Natomiast środki na specjalistyczne protezy nóg (ich koszt to około 95 tys. zł), należy przekazywać przez stronę www.siepomaga.pl/nogi-daniela. W chwili obecnej na koncie jest 80% tej kwoty.

Chętni mogą także wysłać sms o treści: POMOC 11917, na numer 75 165 (koszt 6,15 zł z VAT), i w ten sposób wesprzeć Daniela albo przekazać datek na konto Fundacji Avalon, której mężczyzna jest podopiecznym, numer konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001, wpisując w tytule przelewu: Siegieda, 11917.

–  Będę wdzięczny za każdy gest. Jednocześnie dziękuję wszystkim ofiarodawcom oraz tym, którzy z wielkim zaangażowaniem pomagają mi od samego początku, nie tylko finansowo, ale również podtrzymując na duchu – dodaje świdniczanin.

Last modified: 9 kwietnia 2021