Letni wypoczynek

Autor: |

Zakończył się pierwszy turnus letniego wypoczynku dla najmłodszych świdniczan , którego organizatorem jest Centrum Usług Społecznych. W muszli koncertowej odbyło się podsumowanie tygodniowej zabawy oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków ufundowanych przez burmistrza Waldemara Jaksona i jego zastępcę Marcina Dmowskiego, z inicjatywy Świdnickiej Rady Kobiet.

– Najfajniej było na basenie, bo upały najlepiej jest spędzać w wodzie. Bardzo podobała nam się też dzisiejsza wycieczka do Wróblówki, gdzie jest wiele ciekawych zwierząt, na przykład surykatki – wymieniali uczestnicy półkolonii, dla których przygotowano też słodką niespodziankę na pożegnanie – watę cukrową.

W programie, oprócz wymienionych atrakcji, były też gry i zabawy integracyjne, ruchowe i taneczne oraz wycieczka do Zagrody Edukacyjno-Twórczej „Zielona Babka” w Minkowicach na warsztaty związane z obrzędowością, tradycjami i przyrodą. Dzieci odwiedziły też restaurację Mc Donald i piekły kiełbaski przy ognisku na ranczu Wróblówka. Obiady jadły w Favilli.

– Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły również we wszelkiego rodzaju konkursach i konkurencjach sportowych, które organizowałyśmy na powietrzu. Ani razu nie korzystały z telefonów komórkowych, nie tęskniły za komputerami. Tęskniły natomiast za swoim towarzystwem i bardzo potrzebowały naszej uwagi i zainteresowania. To efekt pandemii, która przez długi czas ograniczała kontakty międzyludzkie – mówi Renata Elmerych, która prowadziła półkolonie z Iwoną Zielińską-Butą i Anną Ostafińską-Zawadzką.

Teraz na wakacyjny wypoczynek z CUS czekają kolejne grupy.  Letnie spotkania potrwają do końca lipca.

– W sumie z czterech turnusów bezpłatnych półkolonii skorzysta 80 dzieci, w wieku 7-12 lat – dodaje Andrzej Mańka, dyrektor CUS.

aw

Last modified: 9 lipca 2021

Zmień język »