Letni wypoczynek z CUS

Autor: |

Zakończyła się ostatnia odsłona letniego wypoczynku dla dzieci ze Świdnika, którego organizatorem było Centrum Usług Społecznych. Jak mówili koloniści, najfajniej było na basenie, bo upały najlepiej jest spędzać w wodzie.

W sumie z czterech turnusów bezpłatnych półkolonii skorzystało 80 dzieci, w wieku 7-12 lat. W programie każdej grupy, oprócz wizyt w Parku Avia, znalazły się gry i zabawy integracyjne, ruchowe i taneczne oraz wycieczki – na ranczo Wróblówka oraz do Zagrody „Zielona Babka” w Minkowicach. Młodzi świdniczanie odwiedzili też KP PSP i restaurację Mc Donalds. Opiekę nad kolonistami sprawowały panie: Renata Elmerych, Iwona Zielińska-Buta, Anna Ostafińska-Zawadzka, Magdalena Skibińska, Katarzyna Amrozy i Ewa Mazur.

Każdy uczestnik na pożegnanie otrzymał pamiątkowy dyplom i upominki ufundowane przez władze miasta, z inicjatywy Świdnickiej Rady Kobiet. Dzisiaj, podczas spotkania w muszli CUS, wręczali je dzieciom z ostatniego turnusu Marcin Dmowski, zastępca burmistrza i Andrzej Mańka, dyrektor CUS.

– Cieszymy się, że podobały wam się przygotowane atrakcje i że jesteście zadowoleni z półkolonii. Życzymy wam udanej dalszej części wakacji, a paniom dziękujemy za opiekę nad wami – mówili M. Dmowski i A. Mańka.

aw, fot. GŚ, CUS

Last modified: 30 lipca 2021