Lenka kibicuje mikołajom

Autor: |

fot. Stowarzyszenie Biegający Świdnik
Mała Lenka nie chodzi jak inne dzieci. Nie potrafi biegać i ma problemy z zakładaniem bucików. Mimo tego jest bardzo dzielna, próbuje być samodzielna i codziennie stawia czoło przeciwnościom. Już 5 grudnia będzie kibicowała setkom mikołajów i innych świątecznych postaci, które podczas VIII Charytatywnego Biegu Mikołajkowego pobiegną ulicami Świdnika, by pomóc tej małej bohaterce.

Odliczamy dni do kolejnego, grudniowego święta biegaczy, podczas którego najważniejsza jest dobra zabawa i pomoc innym. Jak informują organizatorzy, na liście startowej zostały jeszcze wolne miejsca. Przewidują również, że tegoroczny bieg będzie wyjątkowy pod względem frekwencji oraz przebrań. Szczególnie, że cel imprezy jest wspaniały.

– Cały dochód uzyskany z opłat startowych zostanie przeznaczony dla na rehabilitację chorej na mózgowe porażenie dziecięce Lenki. Co ważne, dzięki sponsorom możemy tę kwotę w całości przeznaczyć na pomoc dla dziewczynki – mówi Dariusz Pietrzyk ze Stowarzyszenia Biegający Świdnik.

Lenka ma 6 lat i codziennie wraz z rodzicami zmaga się ze skutkami choroby, spędzając godziny na ćwiczeniach i rehabilitacji. Jak wszystkie dzieci chce być aktywna, bawić się i rozrabiać, lecz nie do końca rozumie dlaczego nie zawsze może to robić. Aby Lenka dogoniła swych rówieśników, potrzebne są środki na rehabilitację, ortezy, specjalistyczne buty i odpowiedni sprzęt, opiekę medyczną oraz zabiegi.

Pomóc możemy biorąc udział w biegu lub marszu Nordic Walking. W ramach wydarzenia odbędzie się też kiermasz ciast i zabawek w holu głównym Miejskiego Ośrodka Kultury.

– Zapraszamy na kiermasz ciast oraz kiermasz zabawek. Rozpocznie się już 4 grudnia, w sobotę. Wtedy właśnie zaczniemy wydawać pakiety startowe w biurze zawodów – tłumaczy Dariusz Pietrzyk.

Trasa VIII Charytatywnego Biegu Mikołajkowego przebiegać będzie głównymi ulicami miasta.

– Wystartujemy z al. Lotników Polskich, spod Miejskiego Ośrodka Kultury, by zaraz skręcić w prawo, w ulicę Niepodległości, którą przebiegniemy na całej długości. Następnie skręcimy w prawo, w ul. Kosynierów. Na rondzie, z ulicy Kosynierów ponownie kierujemy się w prawo i ulicą Racławicką dobiegamy do ronda przy galerii Venus. Tutaj ważna informacja: skręcamy w lewo, w ulicę kard. Stefana Wyszyńskiego, ale około 500 metrów do skrzyżowania z ulicą Klonową biegniemy chodnikiem po lewej stronie ulicy – wylicza D. Pietrzyk.

Ulica Klonowa zaprowadzi biegaczy do al. Lotników Polskich, którą mikołaje dobiegną do mety przy MOK.

Wszelkie informacje o biegu i zapisach znajdują się na stronie www.biegajacyswidnik.pl. Tam też poznamy historię małej Lenki.

mj

Last modified: 5 grudnia 2021

Zmień język »