Lekcja od Bielska

Autor: |

fot. BBTS Bielsko-Biała / www.tauron1liga.pl/gallery/id/5339.html
W szóstej kolejce TAURON 1. Ligi, w sezonie 2021/2022 Polski Cukier Avia Świdnik wyjechał na mecz z BBTS-em Bielsko-Biała. Świdniczanie nie ugrali choćby seta.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Avia dotrzymywała kroku gospodarzom i przez dłuższy czas utrzymywał się remis. Końcówka należała jednak do bielszczan, którzy wygrali 25:23.

Druga partia to duża przewaga BBTS-u. Świdniczanie nie mogli sobie poradzić z zagrywką rywali, którzy na starcie wypracowali kilkupunktową przewagę. Przegrywając pięcioma punktami ciężko wygrać seta, a szczególnie z tak klasowym zespołem jak BBTS. Gospodarze grali konsekwentnie i tym razem zwyciężyli do 18.

W trzeciej części, mimo ponownego, szybkiego objęcia prowadzenia przez bielszczan kilkoma punktami, siatkarzom Avii udało się zniwelować stratę do jednego oczka. W późniejszym czasie to jednak gospodarze brylowali na parkiecie i rozbili żółto-niebieskich 25:17.

– O tym, że z Bielskiem gra się ciężko przekonaliśmy się w poprzednim sezonie. To zespół, z którym jeśli chce się wygrać, trzeba zagrać na maksymalnych obrotach i w pełnym składzie. Nam się to nie udało. Uważam, że BBTS prezentuje się obecnie najlepiej ze wszystkich zespołów pierwszoligowych. Nastąpiły u nich niewielkie zmiany, można powiedzieć kosmetyczne i grają jeszcze lepszą siatkówkę niż w poprzednim sezonie. Jest to jeden z głównych kandydatów do awansu. Kilku chłopaków, tuż przed spotkaniem, wyeliminowały urazy, co było widać na parkiecie. W pierwszym secie byliśmy blisko, ale jeśli popełnia się trzy proste błędy z takim zespołem, to przegrywa się partię. W kolejnych setach gospodarze na początku zbudowali kilkupunktową przewagę. Wówczas zwalniali rękę na zagrywce i ciężko było nam się przed tym obronić. Trudno było przystosować się do tak dużej hali, szczególnie w polu serwisowym. Myślę, że jak Bielsko przyjedzie do nas, postaramy się nie tylko urwać punkty, ale w końcu z nimi wygrać – podsumował trener Witold Chwastyniak.

W sobotę, o godzinie 17:00 żółto-niebiescy podejmą beniaminka TAURON 1. Ligi – SMS PZPS Spała. Bilety na mecze Avii można nabyć wyłącznie poprzez stronę www.avia-swidnik.pl/sklep.

BBTS Bielsko-Biała – Polski Cukier Avia Świdnik 3:0 (25:23, 25:18, 25:17)
MVP: Bartosz Pietruczuk
Najwięcej punktów dla Avii: Kalinowski (10) i Rećko (8)

Last modified: 26 października 2021