Legendy już witają

Autor: |

Od lat są niepodważalnymi symbolami Świdnika. Dziś witają wjeżdżających do miasta. Przy wjazdach do Świdnika pojawiły się już witacze w kształcie śmigłowca oraz motocykla, produkowanych w WSK PZL-Świdnik.

Nowe instalacje stanęły łącznie w pięciu miejscach: przy al. Jana Pawła II, ul. Krępieckiej, ul. Lotniczej, na granicy z Franciszkowem (od strony wschodniej) oraz przy ul. Kusocińskiego. Dwie nawiązują do motocyklowej historii Świdnika i przypominać kultowe jednoślady. Pozostałe odwzorowują słynny śmigłowiec PZL W-3 Sokół z numerem bocznym SP-PSB, tożsamym z numerem pierwszej, oblatanej maszyny tego typu. Na wszystkich znalazło się również miejsce dla herbu miasta.

– Cieszymy się, że udało się zrealizować ten pomysł i że nowe witacze wreszcie cieszą oczy mieszkańców, ale też osób odwiedzających nasze Świdnik – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Konstrukcje zostały wykonane z trwałych materiałów, odpornych na warunki pogodowe. Będą również podświetlone. Wykonawca pracuje jeszcze nad wykończeniem detali.

Chęć przygotowania witaczy wyraziło sześć firm. Ostatecznie władze miasta wybrały propozycję przedstawioną przez Eko Elektro SP. z o.o. z Mełgwi, która okazała się najkorzystniejsza. Przedsiębiorstwo przygotowało postumenty za blisko 154 tys. zł.

Last modified: 22 grudnia 2020