Legenda z nowym kontraktem

Autor: |

Libero, kapitan i asystent trenera Witolda Chwastyniaka – Jakub Guz łączy te wszystkie funkcje. Człowiek żółto-niebieskich od urodzenia wciąż będzie częścią drużyny Polskiego Cukru Avii Świdnik.

38-latek zaczynał grę w Avii w 2002 roku. Jedynie trzy sezony spędził poza Świdnikiem – w Siedlcach, Szczecinie i Tomaszowie Mazowieckim. Wrócił do Avii przed sezonem 2017/2018. Od tego momentu, jako kapitan poprowadził drużynę do pierwszej ligi i razem z kolegami zajął w niej szóste i czwarte miejsce.

To będzie drugi sezon, w którym poza rolą zawodnika, będzie także asystentem trenera Witolda Chwastyniaka.

– Choć niedawno skończyliśmy sezon, to mi osobiście brakuje już trochę adrenaliny meczowej, dopingu kibiców i całej tej otoczki. Cieszę się, że zbliża się kolejny sezon, w którym mam nadzieje i wierzę w to bardzo, uda się stworzyć fajną drużynę, która przyniesie dużo emocji i radości naszym kibicom – powiedział Jakub Guz.

– Kuba to człowiek wielozadaniowy. Pełnił w zespole jednocześnie rolę drugiego trenera, kapitana oraz zawodnika. Rodowity świdniczanin, od wielu lat związany z Avią. Głównymi atutami Guzika są ambicja, doświadczenie, konsekwencja i zaangażowanie na 100 % w to, co robi. Z całą pewnością jest wzorem dla młodszych zawodników. Cieszę się, że zostaje z nami – dodał trener Witold Chwastyniak.

Last modified: 24 czerwca 2022

Accessibility Toolbar

Zmień język »