Legenda wciąż żywa (film)

Autor: |

90 osób z całej Polski i blisko 150 fotografii. To bilans akcji „Pochwal się swoją wueską”, zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury oraz Strefę Historii. Wszystkie nadesłane zdjęcia można zobaczyć na wirtualnej wystawie.

Przez cały miesiąc pasjonaci kultowego motocykla mogli przesyłać zdjęcia swoich maszyn.

– Jesteśmy ciekawi ile z wyprodukowanych w Świdniku motocykli uda nam się znów zobaczyć – pisali wówczas organizatorzy zabawy.

Okazuje się, że mimo upływu lat, legendarny jednoślad wciąż cieszy się sławą. Wielu motocyklistów dzieliło się nie tylko fotografiami imponujących kolekcji, ale także historiami z nimi związanymi. Nie brakowało wspomnień o rodzinnej pasji, motocyklu otrzymanym w spadku po tacie czy dziadku oraz zajawce do motoryzacji, która doprowadziła do złożenia wueski od podstaw.

Najwięcej jednośladów ze Świdnika jeździ po Lubelszczyźnie. Z naszego rodzimego regionu zdjęcia wysłało 21 osób. Sporą popularnością motocykl cieszy się także w województwach mazowieckim (11) i wielkopolskim (14).

– Wielkie dzięki za zainteresowanie i odzew. Jesteście niesamowici – czytamy na fanpagu Strefy Historii.

Organizatorzy akcji nie osiadają na laurach i już myślą o kolejnej edycji. Osoby, które chciałyby wziąć w niej udział, mogą publikować fotografie w komentarzach pod postem z filmem, na fanpagu Strefy Historii oraz MOK.

Last modified: 29 czerwca 2020