Łazienka w drewnie

Autor: |

Łazienka w drewnie to atrakcyjna propozycja dla miłośników naturalnego piękna. To doskonały materiał wykończeniowy, który ociepla wnętrze i tworzy przytulną atmosferę. Jednak zastosowanie drewna w łazience stanowi wyzwanie, gdyż jest narażone na działanie wilgoci i szybkie zmiany temperatury. Istnieją doskonałe alternatywy dla wymagających dużego nakładu pracy przy konserwacji łazienek z drewnem.

Płytki drewnopodobne

Naturalne drewno wymaga odpowiedniego zabezpieczenia, by oprzeć się warunkom panującym w łazience. Jest jednak alternatywa, która pozwala cieszyć się naturalnym pięknem tego materiału bez potrzeby regularnej impregnacji. Łazienka z płytkami drewnopodobnymi łączy naturalne ciepły wygląd drewna z trwałością i odpornością na wilgoć oraz działanie chemii gospodarczej. Płytki drewnopodobne dostępne są w wielu wzorach i kolorach, więc łatwo znajdziemy odcień pasujący do naszego wnętrza.

Dobrym dodatkiem do łazienki w drewnie będą meble łazienkowe wykonane z tego materiału lub tańsze odpowiedniki wykonane z płyt wiórowych i MDF. Nowoczesne płyty możemy dostać w wersji wilgocioodpornej, z wykończeniem z wysokiej jakości forniru, czy płyt laminowanych imitujących naturalny rysunek drewna. Szeroką ofertę płytek drewnopodobnych oraz innych materiałów łazienkowych znajdziecie w https://domni.pl.

Kamień

Kamień doskonale łączy się z estetyką drewna. Naturalne materiały wzajemnie się dopełniają i tworzą miłą dla oka kompozycję. Na rynku można znaleźć wiele płytek inspirowanych naturalnymi kamieniami jak np. marmur, onyks, bazalt, czy granit. Łazienka z drewnianą podłogą i meblami doskonale skomponuje się ze ścianami wykończonymi imitacją białego marmuru.

Ciekawą alternatywę stanowi zamiana kolejności. Drewno na ścianach w połączeniu z płytkami o wyglądzie marmuru będzie wyglądać interesująco i odważnie. Najlepiej w takim wnętrzu wybrać jedną ścianę, która będzie pełniła funkcję dekoracyjną. Bardzo dobrze wyglądają też murki ozdobione płytkami drewnopodobnymi służące za tło np. dla wanny wolnostojącej. Łazienka z drewnem w takim wydaniu wygląda luksusowo i komfortowo, co na pewno docenią amatorzy długich, relaksujących kąpieli.

Drewno w łazience świetnie komponuje się również z cegłą i betonem, tworząc bardzo klimatyczne połączenia. Fot. Domni

Beton i cegła

Łazienka z drewnem świetnie łączy się również z betonem i cegłą. To materiały, które możemy znaleźć w wielu stylach: od minimalistycznego i skandynawskiego, po industrialny i eklektyczny. Trzeba jednak pamiętać, że zarówno beton architektoniczny jak i naturalna cegła będą wymagały impregnacji i zabezpieczenia przed wilgocią. Ciekawą alternatywą są płytki, które dobrze imitują kolor i strukturę tych materiałów, a do tego są odporne na działanie wilgoci.

Łazienka w drewnie może mieć wiele twarzy. Wiele różnych materiałów i połączeń sprawia, że mamy dostępny niemal nieograniczony potencjał aranżacyjny. Naturalne piękno drewnianej struktury jest ponadczasowe. Łazienka z płytkami drewnopodobnymi lub odpowiednio zaimpregnowanym naturalnym drewnem będzie cieszyła oczy przez długie lata.

/ REKLAMA /

Last modified: 29 czerwca 2021

Zmień język »