Lato na wesoło

Autor: |

Co to było za popołudnie. Najmłodsi okupowali trampoliny i dmuchany plac zabaw. Czekali na balonowe zwierzątka i brali udział w grach rodzinnych. Późnym popołudniem i wieczorem na placu zabrzmiała muzyka.

Już przed godz. 14.00 pl. Konstytucji 3 maja zaczął się przemieniać w wielki plac zabaw. To oznaka, że właśnie dzisiaj odbywa się druga odsłona Kulturalnych wakacji. Podobnie jak poprzednio, letnie spotkania rozpoczęły atrakcje dla najmłodszych. Dzieci mogły wziąć udział w animacjach, sprawdzały się w grach i zabawach zręcznościowych.

Chętni korzystali z zabaw na eurobungy i spędzali czas na dmuchanym placu zabaw. Nie zabrakło także rodzinnych konkursów oraz warsztatów tanecznych Akademii Uśmiechu. Wśród atrakcji znalazło się również balonowe zoo, klockolandia i bombonada.

Na tym nie koniec. Już o 17.00 wystartował blok muzyczny. Na początku zaprezentowała się grupa BeFolk, która zabrała świdniczan w podróż po ludowych ścieżkach. W skład kapeli wchodzą: Michał Orkiszewski (skrzypce), Bartek Godula (akordeon), Marcin Meresta (klarnet), Jakub Kucybała (instrumenty perkusyjne), Damian Czerniak (kontrabas) oraz Agnieszka Kułaj (śpiew, flet poprzeczny). Ich wykonania ludowych utworów wręcz porwały publiczność.

O godz. 19.00 na pl. Konstytucji zaśpiewał Dariusz Tokarzewski. Świdniczanin na co dzień występuje z zespołem VOX, udziela się również charytatywnie, prowadzi zajęcia oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży. Tym razem zaprezentował się w solowej odsłonie.
Organizatorem Kulturalnych wakacji jest Miejski Ośrodek Kultury. Kolejna edycja wydarzenia już 16 sierpnia.

« z 3 »

 

 

Last modified: 10 sierpnia 2020