Lady chłodnicze stojące na straży świeżości produktów

Autor: |

Codziennie każdy z nas kupuje wędlinę, mięsa lub sery. Tak bardzo weszło nam to w krew, że nawet się nie zastanawiamy jak to możliwe, że produkty te się nie psują. Wszystko to dzięki zastosowaniu lady chłodniczej, która zapewnia odpowiednie warunki przechowalnicze. W artykule tym przybliżymy Państwu bliżej ten typ urządzeń.

Jaka temperatura panuje w ladzie chłodniczej?

Lada chłodnicza to maszyna, w której wnętrzu panuje obniżona temperatura. Jednak wielu może się zastanawiać, ile jest to dokładnie stopni. Przyjęło się, że wartość ta mieści się w zakresie +1°C ÷ +10°C. Warto jednak mieć na uwadze, iż nie stanowi to reguły i w zależności od wybranego przez Państwa modelu parametry te mogą nieznacznie się różnić. Tak czy owak, wartości te są wystarczające do tego, żeby zapewnić optymalne warunki przechowalnicze a do tego uniknąć psucia się produktów.

Ułożenie szyby w ladzie chłodniczej.

Przednie szyby stanowią ważną składową lady chłodniczej, dlatego warto wiedzieć, że do niedawna można było spotkać urządzenie z:

  • Prostą szybą – tego typu rozwiązania produkowane są już od bardzo dawna. Są one pożądane i cenione przez większość osób. Można je zastosować w tradycyjnych wnętrzach sklepów spożywczych bądź hipermarketów.
  • Giętą szybą – w celu urozmaicenia produktów po pewnym czasie producenci wprowadzili także rozwiązania z giętą szybą. Dodawały one nieco powiewu świeżości do tej gałęzi wyposażenia sklepu, a oprócz tego sprawdzały się one w nowocześniejszych / odważniejszych wnętrzach.

Jednak lady chłodnicze także podlegają ewolucji i od niedawna można także zauważyć wyroby z nieco krótszymi szybami bez górnej obudowy. Rozwiązania te są odpowiedzią na coraz popularniejsze sklepy samoobsługowe. Dzięki takim maszyną klient sam może zabrać to, co uważa za słuszne.

Najistotniejsze aspekty przy wyborze lady chłodniczej.

Odpowiedzmy, więc sobie na pytanie, jakie są najistotniejsze aspekty przy wyborze lady chłodniczej. Naszym zdaniem do takich elementów możemy zaliczyć:

  • Długość, szerokość, wysokość zewnętrzna – to te trzy wymiary będą determinowały przestrzeń, która będziemy musieli zarezerwować.
  • Wymiary ekspozycji – ta informacja natomiast pozwala określić jak dużą przestrzenią będziemy dysponowali do prezentacji naszych produktów.
  • Pojemność – jest to parametr tak jak poprzedni mówiący o wielkości ekspozycji. Jednak wyrażany jest on w litrach i dla nas ludzi jest bardziej zrozumiały.
  • Rodzaj chłodzenia – w ladach chłodniczych spotkamy chłodzenie statyczne bądź dynamiczne. Wybór odpowiedniego zależy od tego, jakie produkty chcemy przechowywać.
  • Klasa klimatyczna – określa ona temperaturę oraz wilgotność, jakie muszą panować w pomieszczeniu, aby maszyna pracowała popranie.
  • Wyposażenie standardowe – to dzięki niemu dokładnie wiemy, jakie składowe będą od razu dostępne na wyposażeniu.

Kupowanie lady chłodniczej.

Zakup lady chłodniczej to dość duże przedsięwzięcie. Spowodowane to jest tym, że urządzenia te nie należą to najtańszych, a jednocześnie niedoświadczona osoba nie wie wszystkiego o nich. Dlatego warto zaufać specjalistą i posłuchać się ich porad. Tych znajdziecie pod adresem: www.wyposazenie-sklepowe.pl. W miejscu tym możecie liczyć na bogatą ofertę oraz fachową pomoc. My dziękujemy już za uwagę i zapraszamy do innych naszych publikacji. Jesteśmy pewni, że znajdziecie w naszym portalu coś ciekawego dla siebie.

/ REKLAMA /

Last modified: 16 września 2021