Łączą muzykę z pomaganiem

Autor: |

Muzycy z regionu pojawią się na scenie Chełmskiego Domu Kultury. Udział w wydarzeniu potwierdziła również Monika Kowalczyk. Artyści wezmą udział w koncercie charytatywnym, zachęcającym do oddawania krwi i osocza.

– Akcja „Moja Krew – Twoja Siła” łączy muzykę i medyczną, merytoryczną wiedzę popartą badaniami. Jej celem jest aktywne zachęcanie do oddawania krwi i osocza. W jej ramach zaplanowaliśmy koncert, rozmowę z lekarzem Konradem Firlejem z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, który odpowie na pytania dotyczące koronawirusa. Ekspert wytłumaczy również przebieg zakażenia oraz opowie o leczeniu osoczem. W wydarzeniu wezmą udział także ozdrowieńcy oraz dawcy osocza – mówią organizatorzy.

Podczas koncertu wystąpi Łukasz Jemioła wraz z przyjaciółmi. Na scenie zaśpiewa również Monika Kowalczyk. Usłyszymy znane i mniej znane piosenki oraz nowe, autorskie utwory.

– W czasie koncertu zostanie uruchomiona również zbiórka pieniędzy. Zebrane środki przekażemy na pomoc dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Nowicach, dotkniętych koronawirusem – dodają organizatorzy.

Wydarzenie odbędzie się 17 stycznia, o godzinie 18.00. Transmisję na żywo obejrzymy na profilach organizatora, na Facebooku i YouTube.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Organizatorami są: Moja Krew – Twoja Siła, Stowarzyszenie Tak Niewiele oraz Chełmski Dom Kultury.

Last modified: 18 stycznia 2021