Kupuj i wspieraj lokalnie

Autor: |

Jak pomóc lokalnym firmom, które z powodu epidemii musiały ograniczyć lub zawiesić działalność? Można, na przykład, kupić voucher i zrealizować go za 3 do 9 miesięcy. Firmy zainteresowane takim rozwiązaniem już mogą rejestrować się w serwisie WspieramLokalnie.pl, a klienci szukać na stronie ich ofert.

Serwis WspieramLokalnie.pl przygotowała firma Sellions. Zaangażowały się w niego także, Krajowa Izba Gospodarcza, Związek Pracodawców Hoteli, Restauracji i Cateringu i Związek Rzemiosła Polskiego, a patronatem objęło go Ministerstwo Cyfryzacji.

Jak nowy serwis ma pomóc przedsiębiorcom? Zasada jest prosta. Właściciele firm muszą na początku zarejestrować się online w serwisie. Oznaczają swój punkt handlowy na mapie i dodają informacje dotyczące prowadzonej przez siebie działalności. Następnie otrzymają specjalny link do wpłat dla swoich klientów.

Z kolei osoby, które chcą wesprzeć lokalnych przedsiębiorców mogą na mapie wybrać miasto, odszukać konkretną firmę i dzięki linkowi do wpłat, wykupić voucher na jej usługi. Pieniądze od razu trafią na konto przedsiębiorcy. Natomiast kupon będzie można wykorzystać najwcześniej za 3, a najpóźniej 9 miesięcy od daty nabycia.

Jak tłumaczą twórcy serwisu, przedsiębiorcy biorą udział w programie bezpłatnie. Jedynym kosztem jest opłata za transakcję on-line, która wynosi 1 proc. od wartości wykupionego voucheru. Przykładowo, kiedy klient nabywa kupon o wartości 100 zł, płaci pełną kwotę, z czego 99 zł idzie do dostawcy, a 1 zł na pokrycie kosztu transakcji online.

Last modified: 3 września 2020