Kulturalnie na placu (foto)

Autor: |

Letnie popołudnie na pl. Konstytucji 3 maja postanowiło spędzić wielu świdniczan. Czekały na nich animacje, dmuchańce, warsztaty zumby i wiele więcej. Przed nami jeszcze wieczorny koncert.

Dzisiejsza wydarzenia są pierwszą odsłoną letniego cyklu bezpłatnych imprez pod hasłem „Kulturalne wakacje”. Spotkania z artystami, zabawy i warsztaty dla młodszych i starszych zostały zaplanowane na pl. Konstytucji 3 maja.

Dzisiejsze wydarzenia rozpoczęły się o godz. 14.00. Na miłośników ćwiczeń czekały warsztaty Zumby oraz zajęcia taneczne, prowadzone przez Akademię Uśmiechu. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Maluchy skorzystały z licznych animacji, dmuchanego placu zabaw i euro trampolin. Coś dla siebie mogli znaleźć również pasjonaci sztuki. Podczas wydarzenia portrety mieszkańców malował Marcin Kościelak, artysta, który wystawiał obrazy, między innymi, w galerii „Za Szybą” w MOK.

Przed nami jeszcze koncert zespołu Chonabibe. Formacja powstała w 2009 roku w Lublinie. Grupa ma na koncie trzy albumy. Inspiruje się, między innymi, hip-hopem, nowoczesną elektroniką i soulowymi wokalizami. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00.
Organizatorami cyklu „Kulturalne wakacje” są Urząd Miasta oraz Miejski Ośrodek Kultury.

« z 2 »

 

Last modified: 20 lipca 2020