Kulturalne lato w mieście

Autor: |

Zamiast nudy w domu – koncert, gry i animacje. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na trzecią odsłonę „Kulturalnych wakacji”, cyklu bezpłatnych letnich imprez. Tym razem świdniczanie będą bawić się przy dźwiękach muzyki ludowej, którą zaprezentuje Maciejowa Kapela.

Letnie imprezy rozpoczęły się w lipcu. Podczas pierwszej publiczność bawiła się przy dźwiękach lubelskiego zespołu Chonabbibe. 2 sierpnia scenę przejęli formacja BeFolk oraz Dariusz Tokarzewski.

Trzecia edycja wakacyjnych zabaw odbędzie się już 16 sierpnia, na placu Konstytucji 3 maja. W godzinach 14.00- 17.00 na najmłodszych czeka sporo atrakcji. Wezmą udział w animacjach, sprawdzą się w grach i zabawach zręcznościowych. Chętni poskaczą na eurobungy albo wyszaleją się na dmuchanym placu zabaw. Nie zabraknie też rodzinnych konkursów i warsztatów tanecznych.

Druga część „Kulturalnych wakacji” rozpocznie się o godz. 17.00. Na scenie wystąpi Maciejowa Kapela, w składzie: Antoni Kuncewicz, Felicjan Andruszczak, Waleria Sztacheta, Stanisław Zielonka, Zygmunt Pompka. W repertuarze zespołu znajdują się przede wszystkim szlagiery miejskiego folkloru z dwudziestolecia międzywojennego: Teraz jest wojna, U cioci na imieninach, Tylko we Lwowie, Bal na Gnojnej, Bal u Weteranów czy Chodź na Pragę.

Organizatorzy przypominają, by podczas imprezy stosować się do wytycznych obowiązujących w trakcie epidemii SARS-CoV-2. Należy pamiętać o dezynfekcji rąk, zachowaniu dystansu społecznego (2 m) oraz konieczności zakrywania nosa i ust.

Last modified: 17 sierpnia 2020