Kto wybuduje plac zabaw?

Autor: |

fot. www.pixabay.com
Dzieci czekają, miasto ogłasza przetargi, ale wykonawcy nie spieszą się z ofertami. Urzędnicy po raz kolejny rozpoczęli poszukiwania przedsiębiorcy, który zbuduje plac zabaw przy ul. Kopera.

Powstanie nowoczesnego placu zabaw przy ul. Kopera było jednym z projektów zgłoszonych do 5. odsłony Budżetu Obywatelskiego. Szybko okazało się, że pomysłodawcy tej inicjatywy idealnie trafili w oczekiwania mieszkańców. Na budowę miejsca zabaw dla dzieci zagłosowało 486 osób. Projekt zyskał dofinansowanie i wszystko wskazywało na jego szybką realizację.

Nieoczekiwanie na drodze do budowy placu zaczęły piętrzyć się problemy. Ratusz ogłosił przetarg na inwestycję jeszcze w ubiegłym roku. Chętnych do realizacji przedsięwzięcia nie brakowało. Zwycięzca postępowania wycofał się jednak z wykonania zadania.

– Wybraliśmy już nowego. Musieliśmy jednak nieco przesunąć termin realizacji inwestycji – tłumaczył Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

I tym razem jednak nie było szczęśliwego finału. Ostatecznie przetarg został unieważniony, a jego realizacja przełożona na ten rok. 6 maja postępowanie zostało ponownie ogłoszone. Ratusz szuka przedsiębiorcy, który przygotuje dokumentację, wybuduje plac i uzyska wszystkie niezbędne pozwolenia do użytkowania obiektu. Urzędnicy czekają na oferty do 21 maja.

Jak będzie wyglądał nowy plac? Na pustej dotąd działce między ul. Kopera a blokami przy ul. Klonowej 71 i 73 stanie duży zestaw zabawowy ze zjeżdżalniami. Do dyspozycji dzieci będzie też linarium, zjazd linowy, parterowy domek do zabaw z elementami edukacyjnymi oraz podwójna huśtawka. Duży zestaw stanie na nawierzchni z płytek gumowych, pozostałe elementy zostaną ustawione na piasku. Całość zostanie ogrodzona, wyposażona w ławki, kosze na śmieci i tablicę z regulaminem. Przy ogrodzeniu wykonawca posadzi również krzewy i niewielkie drzewa, np. tuje, które dadzą cień i ograniczą odgłosy dochodzące z placu. Na przeprowadzenie wszystkich prac zwycięzca przetargu będzie miał 5 miesięcy.

Last modified: 20 maja 2021