Kryminalny grudzień z Wojciechem Chmielarzem

Autor: |

fot. www.facebook.com/wojciechchmielarz.pisarz
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna przygotowała niespodziankę dla miłośników kryminałów i thrillerów. Zaprasza ich na spotkanie z Wojciechem Chmielarzem, pisarzem, dziennikarzem, laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru za powieść „Przejęcie”  i Wielkiego Kalibru Czytelników za „Żmijowisko”.

Wojciech Chmielarz pojawi się w Świdniku 1 grudnia. Podczas spotkania opowie, między innymi, o tym, jak odnajdywać się na trudnym rynku kryminałów, skąd czerpie inspiracje do swoich książek oraz co jest bardziej emocjonujące – pisanie powieści czy scenariuszy. Uczestnicy dowiedzą się także, jakim jest czytelnikiem i jakie ma plany na przyszłość. Będą mogli również nabyć ulubioną książkę wraz z autografem autora. 

Z uwagi na limit miejsc, obowiązują bilety. Można je odebrać w wypożyczalni dla dorosłych MPBP.

Kryminalne spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00, w Galerii MPBP (ul. Niepodległości 13). Odbędzie się w ramach projektu „Coolturalna Biblioteka”, realizowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego.

__

Wojciech Chmielarz (ur. 1984) – autor kryminałów, dziennikarz, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru (2015 – za powieść „Przejęcie”) i Wielkiego Kalibru Czytelników (2019 – „Żmijowisko”), sześciokrotnie nominowany do tej nagrody. Publikował m.in. w „Pulsie Biznesu”, „Pressie”, „Nowej Fantastyce”, „Pocisku” i „Polityce”. Uznawany za jednego z najważniejszych współczesnych pisarzy kryminalnych. Autor cyklu powieści o komisarzu Jakubie Mortce: „Podpalacz” (2012), „Farma lalek” (2013), „Przejęcie” (2014), „Osiedle marzeń” (2016), „Cienie” (2018) i cyklu gliwickiego: „Wampir” (2015) i „Zombie” (2017), postapokaliptycznej powieści „Królowa głodu” (2014) oraz thrillerów psychologicznych – „Żmijowisko” (2018 – bestseller Lubimyczytać.pl, nagroda Złotego Pocisku i Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Kryminalnego) oraz „Rana” (2019).

Last modified: 22 listopada 2021