Krwiodawcy zagrają z WOŚP

Autor: |

fot. Klub HDK-PCK im. Bł.Ks. Jerzego Popiełuszki

Świdniccy krwiodawcy znów pokażą, że zawsze można na nich liczyć. 31 stycznia wezmą udział w świdnickiej edycji 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przed budynkiem kina „Lot” stanie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w którym chętni będą mogli oddać krew.

Akcja rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do 14.00.

– Mamy nadzieję, że mieszkańcy licznie stawią się do akcji. Jej uczestnicy otrzymają kalendarz krwiodawców oraz drobny upominek – mówi Andrzej Słotwiński, prezes honorowy zarządu Klubu HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dodaje: – Przekażemy też przedmioty, które trafią na licytację WOŚP.

Krew może oddać osoba, która ukończyła 18 lat. Aby to zrobić, należy mieć przy sobie dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość, np. prawo jazdy. Na akcję warto przyjść wypoczętym i po spożyciu lekkiego śniadania. Dzień wcześniej nie należy spożywać alkoholu.

100 kg radości

Świdniczanie podsumowali również działania, które udało im się zorganizować w świątecznym czasie. Krwiodawcy odwiedzili Domy Dziecka w Woli Gałęzowskiej i Lublinie oraz „Nasz Dom” w Rybczewicach.  

– Od kilkudziesięciu lat wspomagamy dzieci z tych placówek. Tym razem także chcieliśmy wywołać uśmiechy na ich twarzach. Podarowaliśmy najmłodszym ponad 100 kg słodyczy i trwałej żywności, napojów i owoców – dodaje Andrzej Słotwiński.

2021 rok również zapowiada się pracowicie. Krwiodawcy pracują już nad terminarzem akcji. Wiadomo, że od marca ambulans RKiK będzie co miesiąc pojawiał się przed budynkiem WSK PZL-Świdnik. Świdniczanie chcą również promować oddawanie krwi podczas ważnych rocznic czy wydarzeń w mieście i na terenie powiatu.

Last modified: 21 stycznia 2021

Zmień język »