Krok w stronę normalności

Autor: |

Fot. zrzutka.pl
Damian Kądzielewski zmaga się z wieloma problemami zdrowotnymi. Chociaż są one poważne, 28-latek nie poddaje się. Aby walczyć, potrzebuje sporej sumy pieniędzy. Mężczyzna postanowił zaapelować o pomoc.

– Moja historia zaczęła się ponad 20 lat temu. Pierwszą diagnozę usłyszałem w wieku 5 lat. Było to wodogłowie pozapalne. Później przyszedł czas na kilka operacji, ponieważ mój organizm nie mógł wygrać z chorobą. W 2014 roku miałem wypadek samochodowy. Złamałem zęby kręgu obrotowego – czytamy na profilu zbiórki.

Stan Damiana zaczął się pogarszać w lutym ubiegłego roku. Mężczyzna źle się czuł, tracił również siłę. Kilka miesięcy później nie obudził się. Natychmiast trafił do szpitala na stół operacyjny. Po szczegółowych badaniach dowiedział się, że cierpi na niedoczynność tarczycy, wodogłowie, osteoporozę, ma zmiany demielinizacyjne w głowie oraz w lewym konarze mózgu. Damian nazywa się weteranem stołu operacyjnego. Łącznie przeszedł 13 ingerencji w głowę.

Jak się okazuje, w przeszłości Damian biegał maratony, a triathlon stał się jego pasją. – Kochałem to robić i wkładałem w to całe serce. Cieszyłem się z każdego przebiegniętego kilometra. Teraz pozostają tylko wspomnienia – dodaje 28-latek.

Damian ma w planach wyjazd do kliniki leczniczej. – Chcę się skupić na dojściu do sprawności. Wyjazd na miesiąc do ośrodka rehabilitacyjnego może być pierwszym krokiem w stronę normalności.

Niestety pobyt w klinice kosztuje, a Damian nie jest w stanie pokryć kosztów leczenia. Z tego powodu postanowił zwrócić się do ludzi dobrej woli o wsparcie. Na stronie internetowej: www.zrzutka.pl/d9sg48 założył zbiórkę pieniędzy. Celem jest zebranie 25 tysięcy złotych. Do tej pory udało się zebrać ponad 2700 zł, przy wsparciu 43 osób. Do końca zbiórki pozostało tylko 6 dni.

O pomoc zaapelowała również wokalistka Monika Kowalczyk, która z Damianem zna się od dziecka.

– Od urodzenia mieszkaliśmy w jednej klatce. Mam pewną propozycję. Dla każdej osoby, która wpłaci na zbiórkę 100 zł lub więcej nagram cover wybranej piosenki ze specjalną dedykacją. Następnie wyślę ją prywatnie, mailowo bądź inną drogą. Może być to również wasz ulubiony wiersz, do którego wymyślę melodię i zaśpiewam. Napiszcie do mnie w wiadomości – czytamy na profilu Moniki, na Facebooku.

Damian stara się na bieżąco informować o swoim stanie zdrowia i postępach w leczeniu. Wszystkie informacje i szczegółowy opis choroby jest dostępny na jego zbiórce na zrzutka.pl.

Last modified: 11 maja 2021