Krok ku zdrowiu Oskarka

Autor: |

Fot. ipoprostupomagam.pl
Oskar Adamiak to uczeń Szkoły Podstawowej nr 5. Na co dzień uśmiechnięty i koleżeński. Niestety chłopiec zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym, które utrudnia mu funkcjonowanie.

– Obustronny niedowład kurczowy, powodujący wzmożone napięcie kończyn dolnych, przyczynia się do opóźnionego rozwoju mojego narządu ruchu. Jestem już po dwukrotnej operacji fibrotomii. Zabieg ten przyczynia się do likwidacji przykurczów mięśni i bólu. Zwiększa również postępy w moim leczeniu. Potrzebuję stałej i zaawansowanej rehabilitacji oraz ćwiczeń usprawniających. Muszę zażywać także leki przeciwzapalne – czytamy na stronie internetowej zbiórki. 

Jedna operacja kosztuje 8 tysięcy złotych. Powinna być wykonana kilkukrotnie. Koszt rehabilitacji, która odbywa się 2 razy w tygodniu to 150 zł za zabieg. Do tego dochodzą dwa masaże, które wynoszą 300 złotych tygodniowo. Potrzebna jest również tlenoterapia w serii 20 zabiegów po 4 powtórzenia. Cena jednego zabiegu to 5 tys. zł. Dużo kosztuje także sprzęt ortopedyczny oraz wyjazdy na rehabilitacje. Większość świadczeń nie jest refundowana przez NFZ. Mama chłopca wychowuje samotnie jeszcze dwójkę dzieci. Nie jest więc w stanie pokryć wszystkich kosztów.

Oskar nie walczy o zdrowie sam. Są z nim lekarze i rehabilitanci, jak również rodzina i przyjaciele. Są też darczyńcy, którzy wpłacają pieniądze na leczenie. To dzięki nim chłopiec stawia wielkie kroki ku zdrowiu.

– Dzięki wsparciu zacząłem raczkować. Marzę jednak o bieganiu, zabawie z innymi dziećmi i graniu w piłkę. Obecnie poruszam się za pomocą trójnogów. Mimo ogromnego wysiłku, nie tracę motywacji i uśmiech nie schodzi mi z buzi. Jestem samodzielny w ubieraniu się i kąpieli – dodaje chłopiec.

#PoProstuPomagamOskarkowi

Aby pomóc chłopcu założono internetową zbiórkę. Jest prowadzona na stronie internetowej: www.ipoprostupomagam.pl/oskar-adamiak. Do tej pory udało się zebrać ponad 1200 zł.

Dobroczyńcy mogą pomóc chłopcu na wiele innych sposobów. Na Facebooku trwają wirtualne aukcje. Grupa „Licytacje charytatywne dla Oskarka Adamiaka ze Świdnika” liczy obecnie 140 członków. Chętnych przybywa jednak z dnia na dzień. Zasady akcji są proste. Aby wziąć w niej udział należy wejść na profil grupy, wystawić przedmiot na aukcję oraz podać kwotę wywoławczą. Podbijanie cen odbywa się w komentarzach. Osoba, która zaproponuje największą sumę, wygrywa. Uzyskane w ten sposób pieniądze zasilają konto Oskarka.

Pomoc w tradycyjnej wersji

Darowiznę można przekazać przez zrobienie tradycyjnego przelewu bądź dzieląc się 1% podatku.

– Darowizny krajowe: Fundacja Po Prostu Pomagam, numer konta: 42 1750 0012 0000 0000 3696 9636 z dopiskiem: Darowizna Oskar Adamiak.

– Darowizny zagraniczne: Fundacja Po Prostu Pomagam, IBAN: PL 42 1750 0012 0000 0000 3696 9636, SWIFT/BIC: PPABPLPKXXX z dopiskiem: Darowizna Oskar Adamiak.

– Przekaż 1% podatku: KRS: 0000559099, cel szczegółowy: Oskar Adamiak.

Last modified: 16 kwietnia 2021