Kreatywne prezenty dla dzieci – sprawdź nasze pomysły!

Autor: |

Szukasz zabawki na prezent, która na pewno spodoba się dziecku, zapewni mu wiele godzin rozrywki i okazję do rozwoju kreatywności? Sprawdź nasze podpowiedzi dla świętego Mikołaja i wybierz upominek dla swojej pociechy.

Kreatywne układanki

Gry takie, jak Ubongo lub IQ Smart Games, polegające na układaniu różnorodnych kompozycji z dostępnych elementów, to wspaniała gimnastyka umysłu i nauka kreatywnego myślenia ukierunkowanego na realizację założonego planu. Prosty, lecz wciągający scenariusz gry przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym: układanki to świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu.

Wyszywanki, wyklejanki, ubieranki – zabawki plastyczne

Zabawki plastyczne dają dziecku przestrzeń do rozwoju kreatywności i realizacji własnych pomysłów, a jednocześnie ćwiczą motorykę małą i wyrabiają sprawność ręki. Wybór narzędzi i materiałów wykracza daleko poza klasyczne farby, kredki czy pisaki. Wyszywanka Sznurki bez dziurki polega na tworzeniu obrazków poprzez przewlekanie kolorowych tasiemek przez otwory w szablonie; Granie w nawlekanie umożliwia tworzenie pionowych kompozycji z różnorodnych klocków. Kolejne ciekawe pomysły to Piankowa wyklejanka lub Ubieranki, przeznaczone do tworzenia zestawów ubrań z magnetycznych elementów.

Edukacyjne prezenty dla dzieci

Nie od dziś wiadomo, że nauka poprzez zabawę przynosi znakomite efekty: prezent w postaci atrakcyjnego wizualnie zestawu edukacyjnego zachęci malucha do pogłębiania wiedzy i umiejętności w miłej, niezobowiązującej atmosferze. Uniwersalnym podarunkiem będzie np. zestaw do nauki pisania liter i cyfr lub Logopary, czyli gra karciana do treningu wymowy trudnych wyrazów.

Gry towarzyskie

Kreatywność wyzwalają także karcianki oparte na schemacie pytanie-odpowiedź. Warte uwagi są tu zwłaszcza klasyczne kalambury – gra uruchamia u uczestników wyobraźnię i zdolności aktorskie, niezbędne do naprowadzenia pozostałych graczy na prawidłową odpowiedź. Umiejętność nieszablonowego myślenia potrzebna jest także, by odgadnąć intencje pokazującego.

Świetnym pomysłem na wspólne spędzenie czasu z dziećmi są gry rodzinne: Pytaki lub Czego o sobie nie wiecie, oparte na pytaniach i odpowiedziach na temat siebie nawzajem i wspólnego codziennego życia. Gra poszerza horyzonty i skłania do głębszej refleksji – a jednocześnie bawi do łez, bo zarówno pytania, jak i odpowiedzi wywołują salwy śmiechu! Szeroką ofertę gier i kreatywnych zabawek dla dzieci znajdziesz na stronie: https://tantis.pl/zabawki-c932.

/ REKLAMA /

Last modified: 1 grudnia 2022

WordPress PopUp Plugin

Accessibility Toolbar

Zmień język »