Krajobraz po nawałnicy (foto)

Autor: |

Chwilę po godzinie 16.00 przez Świdnik przeszła gwałtowna burza z gradem. Trwająca kilkanaście minut nawałnica zdążyła wyrządzić wiele szkód na terenie miasta.

Zalane są parkingi, ulice, piwnice w blokach oraz garaże. Z pomocą od razu ruszyli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku oraz w Piaskach. W działaniach wspierają ich Ochotnicza Straż Pożarna Trzeszkowice i Krzesimów.

– Otrzymaliśmy od mieszkańców kilkanaście telefonów z prośbą o interwencję. W tej chwili dyżurny zadysponował strażaków do 8 miejsc. W kolejce czekają kolejne, do których też zostanie wysłana pomoc – wyjaśnia st. kp. Paweł Dańko, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i dodaje: – Zgłoszenia dotyczą ulic: Głogowej, Wiśniowej, Kalinowej, Wyszyńskiego, Piłsudskiego i Ratajczaka, a także odcinka ul. Kusocińskiego na wysokości garaży i marketu Kaufland. Mamy też informację, że zalany jest fragment al. Lotników Polskich w pobliżu wiaduktu.

Jak informuje rzecznik świdnickiej komendy straży pożarnej, prace będą prowadzone prawdopodobnie do późnych godzin wieczornych.

Zdjęcia w galerii: Czytelnicy

Last modified: 29 czerwca 2020