Kostkarka do lodu

Autor: |

Kostkarka do lodu – idealne rozwiązanie nie tylko na ciepłe dni

Zimny napój na wyciągnięcie ręki? To możliwe, jeśli masz w domu kostkarkę do lodu. Zobacz, co może zrobić dla ciebie to urządzenie i dlaczego warto je mieć.

Kostkarka do lodu – dlaczego jest lepsza od tradycyjnych woreczków

Można się zastanawiać, czy na pewno potrzebujemy w domu kostkarki do lodu, przecież równie dobrze możemy sobie zamrozić kostki w zamrażarce, w woreczkach lub specjalnych foremkach do lodu. Teoretycznie tak, ale jeśli zastanowimy się nad wydajnością takiego rozwiązania, szybko okaże się, że jest ona niewystarczająca.

Liczba kostek lodu, jakie możemy przygotować za jednym razem, nie jest duża. W przeciętnym woreczku zmieści się maksymalnie 30 sztuk. Na ułożenie w lodówce kilku woreczków na ogół nie mamy miejsca. No i czas przygotowania lodu w ten sposób nie należy do najkrótszych. Na pełne zamrożenie kostek lodu trzeba czekać kilka godzin!

Osobną kwestią jest robienie kostek lodu w foremkach i w lodówkach typu no frost. Niestety, rozmrażanie lodówki oznacza w tym wypadku również rozmrażanie kostek lodu.

Kostkarka zaś potrzebuje zaledwie dziesięciu minut na przygotowanie jednej porcji kostek lodu. Dodatkowo ma specjalny pojemnik, w którym można owe kostki przechowywać, jeśli planujemy zużyć jednorazowo większą ich liczbę, na przykład, gdy mamy gości. Jeśli nagle nam ich zabraknie, nie musimy się martwić, zrobią się dosłownie w kilka minut.

Kostkarka do lodu – przydatna nie tylko latem

Przekonanie, że kostkarka do lodu przyda się tylko w sezonie letnim, a więc przez bardzo krótki czas w ciągu roku, można łatwo zweryfikować.

To prawda, że po lód sięgamy najczęściej latem, gdy przygotowujemy zimne desery, koktajle, smoothie lub po prostu wrzucamy lód do szklanki z wodą albo sokiem. Jednak nie ma co ukrywać, że lód to tradycyjny dodatek do drinków, także alkoholowych, a te pijamy nie tylko latem. Wręcz nie wypada wrzucać kostek lodu do piwa, bo będzie nieprzyjemnie rozwodnione, ale już kostka lodu w lampce martini albo szampana jest jak najbardziej na miejscu. A że szampana pije się tradycyjnie na powitanie Nowego Roku, łatwo zgadnąć, że to Sylwester będzie tym dniem, w którym kostkarka do lodu może być potrzebna nawet bardziej niż latem. Szczególnie gdy planujemy przywitać kolejny rok w większym gronie znajomych i przyjaciół.

Kostkarka do lodu – jak to działa

Zewnętrznie kostkarka do lodu nie jest dużym urządzeniem, można ją przyrównać do frytownicy.

Jej obsługa sprowadza się do napełnienia zbiornika na wodę i uruchomienia. Intuicyjny i łatwy w obsłudze panel sterowania znacznie ułatwia zadanie. Lampki kontrolne informują o pracy urządzenia, napełnieniu pojemnika na lód i braku wody w zbiorniku. Wszystko, co trzeba zrobić, zajmuje zaledwie chwilę.

Kiedy pojemnik na lód się napełni, można zrobić dwie rzeczy, zaprzestać dalszej produkcji kostek lodu lub przełożyć je do pojemnika w zamrażalniku i uruchomić kolejny cykl pracy urządzenia.

Dla wygody użytkowników dobre kostkarki mają w zestawie wygodną plastikową łyżkę, którą można wyjąć kostki z pojemnika.

Kostkarki nie pobierają dużo prądu, przeciętnie jest to około 150 W. W praktyce oznacza to, że koszt wyprodukowania kostek lodu w warunkach domowych nie wpływa znacząco na podwyższenie rachunków za prąd. Przykładowo, gdyby kostkarka pracowała bez przerwy całą dobę, co raczej nie jest prawdopodobne, rachunek za prąd wzrósłby o około 2 złote.

/REKLAMA/

Last modified: 29 lipca 2020