Koronawirus razy dziewięć

Autor: |

Dzisiaj służby wojewody poinformowały o dziewięciu kolejnych zakażeniach na terenie powiatu świdnickiego. Tym razem koronawirusa potwierdzono u siedmiu kobiet i  dwóch mężczyzn.

W sobotę potwierdzono sześć zakażeń w niedzielę ani jednego. Dzisiaj statystyka dla powiatu świdnickiego znowu ruszyła w górę. Przedstawiciele wojewody poinformowali, że wśród 172 potwierdzonych przypadków, dziewięć osób to mieszkańcy naszego powiatu. Koronawirusem zaraziło się siedem kobiet. Jedna jest w przedziale wieku 21 – 40 lat i nie stwierdzono w jak doszło do zakażenia. Cztery mają od 41 do 60 lat. Dwie z nich miały styczność z osobami potwierdzonymi, w przypadku jednej nie ustalono sposobu zakażenia. Natomiast w przypadku ostatniej trwają jeszcze ustalenia. Dwie najstarsze kobiety, powyżej 60 lat, zetknęły się z osobami zarażonymi.

Koronawirusa potwierdzono także u dwóch mężczyzn. Młodszy z nich jest w wieku między 21 a 40 lat i nie wiadomo jak się zaraził. Starszy w przedziale wieku 41 – 60 lat, miał styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Łącznie do dzisiaj na terenie powiatu świdnickiego, potwierdzono 72 przypadki zakażenia Covid-19. Wczoraj, z tej liczby, 29 osób uznanych było za zdrowych, 42 to przypadki aktywne. Dotąd 1 osoba zmarła.

Wśród odnotowanych dzisiaj przypadków w województwie przoduje Lublin (26) oraz powiaty: łęczyński (22), lubelski (17), janowski (16), radzyński (14) oraz włodawski (13). Od soboty powiat łęczyński jest w czerwonej strefie, janowski w żółtej.

Na Lubelszczyźnie potwierdzono do dzisiaj 3270 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

– Odnotowano 2173 ozdrowieńców i zarejestrowano 53 zgony. Aktualnie 235 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 9600 poddanych kwarantannie i 281 objętych nadzorem epidemiologicznym – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody.

W całym kraju potwierdzono dzisiaj 2006 przypadków zarażenia, zmarło 29 osób.

Last modified: 1 lutego 2021