Koronawirus nie odpuszcza

Autor: |

Od dzisiaj powiat świdnicki jest w czerwonej strefie. Wiąże się to z dodatkowymi obostrzeniami. Z danych służb sanitarnych wynika również, że wirus ciągle jest w natarciu. Dziś w powiecie przybyło 20 nowych przypadków zakażenia.

Dzisiaj na terenie powiatu służby sanitarne odnotowały 20 przypadków zakażenia.

Wczoraj informowały o kolejnym ognisku wirusa wykrytym w internacie Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej. Jest ono w fazie rozwojowej. Potwierdzono w nim 6 przypadków zakażenia, 106 osób jest na kwarantannie.

Oprócz ogniska w PCEZ, na terenie powiatu wcześniej potwierdzono pięć innych, Jednym z nich jest Przedszkole Małych Odkrywców w Piaskach. W placówce zakażenie wykryto u 5 osób, kwarantannie poddano 35. W fazie rozwojowej jest ognisko na oddziale wewnętrznym i chirurgii w świdnickim szpitalu. Wirusa stwierdzono u kolejnej osoby. Łącznie zakażonych jest 13. 27 poddano kwarantannie, 5 przekazano do szpitali, a 7 znajduje się w izolacji domowej. W WSK PZL-Świdnik koronawirusem zakażonych jest już 17 osób, 76 przebywa w kwarantannie. W fazie stabilnej jest ognisko w supermarkecie Stokrotka, gdzie potwierdzono 5 przypadków. Z kolei ognisko w Domu Pomocy Społecznej w Krzesimowie, gdzie zakażonych jest 7 osób, jest w fazie wygaszania.

Natomiast w całym województwie lubelskim odnotowano dzisiaj 429 przypadków zakażenia. Najwięcej w Lublinie (94) oraz powiatach: puławskim (74), kraśnickim (37), lubelskim (32), i łęczyńskim (23).

Od dzisiaj Świdnik i cały powiat są w strefie czerwonej. Wiąże się to, między innymi, z koniecznością zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej, zamknięciem basenów, siłowni, \przejściem uczniów szkół średnich na nauczanie zdalne, zmniejszeniem ilości pasażerów w autobusach (do 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich), ograniczeniem działalności restauracji i barów (mogą być czynne od godz. 6.00 do 21.00).

 

Last modified: 1 lutego 2021