Kontenery już stoją

Autor: |

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta radny Piotr Karwowski pytał o okoliczności zniknięcia kontenera na odpady zielone, usytuowanego na wysokości garaży przy ul. gen. Maczka.

– Nie wiem, kto to zrobił i dlaczego. Mieszkańcy zaczęli kosić trawę i nie mogli się jej pozbyć. W tej sprawie miałem interwencje. Zadzwonił też mieszkaniec, który przywiózł w miejsce niedawno stojącego kontenera worek z trawą. Akurat nadjechała straż miejska i ukarała go mandatem. Nie twierdzę, że kontener był w dobrym miejscu. Ale jeżeli zabiera się go, to trzeba poinformować mieszkańców, gdzie najbliżej można znaleźć następny. Opisany problem dotyczy głównie mieszkańców ul. Działkowca i sąsiednich.

W odpowiedzi Andrzej Radek, zastępca burmistrza powiedział, że funkcjonariusze straży miejskiej powinni poinformować, gdzie znajduje się najbliższy punkt gromadzenia odpadów.

– Komendant zna numery telefonów do odpowiednich urzędników, jego pracownicy również. Wystarczyło zadzwonić. Zwrócę jednak uwagę, aby takie informacje były ogólnie dostępne – zapewniał A. Radek.

Jak poinformował nas świdnicki ratusz, kontener zniknął z ul. gen. Maczka, ze względu na ciągłe podrzucanie odpadów przez właścicieli pobliskich ogródków działkowych, nienależących do gminy.

– Każdy właściciel nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej na ternie naszej gminy, który złożył deklarację w zakresie odbioru odpadów komunalnych w sposób selektywny, otrzymał harmonogram wywozu odpadów – mówi Aleksandra Dyjak, rzecznik UM. – W harmonogramie tym wyznaczona jest data odbioru odpadów zielonych, bezpośrednio z terenu nieruchomości.

Odbiór odbywać się będzie raz w miesiącu, do 30 listopada. Dodatkowo ustawiono 14 kontenerów na odpady zielone w 12 lokalizacjach:

1. ul. Solidarności, 1 kontener
2. ul. Polna, 2 kontenery
3. ul. Struga, 1 kontener
4. ul. Wiejska, 1 kontener
5. ul. Błękitna, 1 kontener
6. ul. Klonowa, 1 kontener
7. ul. Racławicka, 1 kontener
8. ul. Jaworowa, 1 kontener
9. ul. Matejki, 1 kontener
10. ul. Wojska Polskiego, 1 kontener
11. ul. Czecha, 2 kontenery
12. ul. Wiejska, 1 kontener

Szczegółowe informacje pod numerami telefonów: Remondis, tel. (81) 751 55 16, Urząd Miasta, tel. (81) 751 76 24 oraz na stronie www.swidnik.gov.info.pl.

słs, sm

Last modified: 29 maja 2020

Zmień język »