Konkursy z NSP

Autor: |

Urząd Statystyczny w Lublinie zaprasza najmłodszych do udziału w konkursach związanych z promocją Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. 

„Mój wymarzony dom” to propozycja dla wychowanków placówek przedszkolnych. Ich zadaniem jest przygotowanie prac plastycznych prezentujących wyobrażenia na temat domu, z nawiązaniem do relacji rodzinnych, miejsca zamieszkania, możliwych udogodnień, pomieszczeń i innych zagadnień objętych NSP. Zdjęcia lub skany dzieł oraz wymagane dokumenty należy przesyłać do 31 maja, na adres e-mail: k.siemiaszko@stat.gov.pl, w tytule wiadomości wpisując: Mój wymarzony dom. 

Natomiast uczniowie szkół podstawowych mogą spróbować sił w teście wiedzy o NSP, odpowiadając na 40 pytań umieszczonych w Formularzach Google pod adresem: www.forms.gle/1duoFSiHxPtdCvCe7. Odpowiedzi należy przesłać poprzez formularz Google do 10 maja. Na laureatów miejsc od 1 do 5 czekają smartwatche. Osoby, które zajmą miejsca od 6 do 10 otrzymają głośniki bluetooth. Szczegółowe informacje o konkursach dostępne są na stronie www.lublin.stat.gov.pl

Spisz się dla Polski 

Przypominamy, że od 1 kwietnia do 30 września prowadzony jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Spisać można się za pośrednictwem internetu, na stronie www.spis.gov.pl. Osoby, które nie mają dostępu do sieci, mogą skorzystać ze spisu “na żądanie”. Wystarczy, że zadzwonią na infolinię pod numer tel. 22 279 99 99, która działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00.  Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie przez internet albo infolinię do 3 maja, dopiero od 4 maja będą kontaktowali się rachmistrzowie, aby zrealizować spis w formie wywiadu telefonicznego. 

Last modified: 12 kwietnia 2021