Konkurs rozstrzygnięty

Autor: |

W miniony piątek ponad 60 uczniów świdnickich szkół podstawowych wzięło udział w teście wiedzy o naszym mieście. Najlepsi odbiorą nagrody już w najbliższą niedzielę podczas Gali Noworocznej połączonej z podsumowaniem III Wielkiego i Małego Konkursu Wiedzy o Świdniku. Wydarzenie odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury (al. Lotników Polskich 24).

Dorośli uczestnicy zmierzą się z pytaniami jutro. Uczniowie mają ten etap już za sobą. Podczas piątkowego testu z pytaniami dotyczącymi historii i współczesności naszego miasta zmierzyło się ponad 60 uczniów ze Szkół Podstawowych nr 3, 5 oraz 7.

Uczestnicy naszej zabawy zostali podzieleni na dwie kategorie. Najszybsi już po 20 minutach oddali kartki. Liczył się jednak nie czas, a wiedza. Zwycięzca w grupie starszej (klasy VI-VIII) zdobył 16 punktów na 19 możliwych. Wśród młodszych uczniów (klasy IV-V) najwyższy wynik to 13 punktów na 17 możliwych.

Uczniowie walczyli także o zwycięstwo drużynowe. Najlepszą ośmioosobową grupę wystawiła Szkoła Podstawowa nr 7 i w nagrodę wyjedzie na wycieczkę do Warszawy na zaproszenie wiceministra Artura Sobonia. Już jutro z testem wiedzy zmierzą się uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz osoby dorosłe. W niedzielę o 14.00 wszystko stanie się jasne. Najlepsi odbiorą nagrody z rąk sponsorów i władz miasta. Czekają na nich laptop, tablety, smartwatche, sprzęt AGD i elektroniczny. Tuż po rozstrzygnięciu III Wielkiego i Małego Konkursu Wiedzy o Świdniku odbędzie się Koncert Noworoczny w wykonaniu Helicopters Brass Orchestra.

Zwycięzcy Małego Konkursu Wiedzy o Świdniku kategorie indywidualne:

Kategoria klasy IV-V (kolejność alfabetyczna, dokładne wyniki z podziałem miejsc zostaną ogłoszone podczas niedzielnego finału):

Filip Filipowicz, Szkoła Podstawowa nr 3, kl. 5d,  Natalia Furtak, Szkoła Podstawowa nr 3, kl. 5d, Kacper Gałecki, Szkoła Podstawowa nr 3, kl. 5b

Kategoria klasy VI-VIII (kolejność alfabetyczna):

Szymon Bronowicz, Szkoła Podstawowa nr 5, kl. 7g, Wiktoria Kożuch, Szkoła Podstawowa nr 7, kl. 8, Paulina Olender, Szkoła Podstawowa nr 7, kl. 8

Klasyfikacja grupowa:

Szkoła Podstawowa nr 7 (grupa starsza w składzie: Paulina Olender, Wiktoria Kożuch, Kaja Kotowska, Gabriela Gumieniak, Martyna Klembowska, Paweł Bogusz, Julia Lato, Dagmara Krupińska)

Last modified: 11 maja 2020