Koncert na otwarcie

Autor: |

Będzie literacko, muzycznie i filmowo. Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna rusza z projektem „Coolturalna Biblioteka”, w ramach którego w Zaułku Poetów będą gościć twórcy szeroko pojętej kultury.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 26 maja, o godz. 18.00. Zaułek Poetów odwiedzi Grzegorz Pazik, czołowy baryton młodego pokolenia. Na scenie towarzyszyć mu będzie Kamila Lendzion, solistka i dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie, a akompaniować Karolina Hordyjewicz.

– Zapowiada się piękny Dzień Matki inaugurujący nasze kulturalne działania w Zaułku Poetów.  Usłyszymy utwory Moniuszki, Chopina, Niewiadomskiego, Karłowicza i Mozarta. Specjalnie dla wszystkich mam Grzegorz Pazik wykona „Matko moja ja wiem” – polską wersję ukraińskiej pieśni „Ridna Maty Moya” z repertuaru Bernarda Ładysza – zdradza Joanna Makuszewska, instruktor z MPBP w Świdniku.

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne bilety, które można odebrać w siedzibie biblioteki przy ul. Niepodległości 13. Z uwagi na obostrzenia, liczba miejsc jest ograniczona.

Kulturalne lato

Tego lata czekają nas również spotkania z Jakubem Kotynią i Michałem Lewartowiczem, Wojciechem Chmielarzem, Ałbeną Grabowską i Grzegorzem Linkowskim. Zaułek Poetów będzie gościł także trio: Andrzeja Jagodzińskiego, Czesława Bartkowskiego i Adama Cegielskiego, Michała Rusinka oraz Tomasza Samojlika.

Projekt „Coolturalna Biblioteka” jest realizowany w ramach ubiegłorocznej edycji Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego. Bardzo spodobał się mieszkańcom, którzy oddali na niego 321 głosów.

Last modified: 20 maja 2021