Koncert na cztery ręce (foto)

Autor: |

Jakub Kotynia i Michał Lewartowicz, czyli gitarowy duet Cuatro Manos, wystąpił w Zaułku Poetów. Świdniczanie, którzy zdecydowali się spędzić dzisiejsze popołudnie na koncercie, mieli okazję posłuchać gypsy jazzu, swingu czy dynamicznych rumb.

„Cztery ręce”, bo tak z języka hiszpańskiego tłumaczy się nazwę grupy, to druga odsłona Coolturalnej Biblioteki. Projektu realizowanego przez świdnicką książnicę w ramach Budżetu Obywatelskiego.

– W ramach Coolturalnej Biblioteki planujemy spotkania z muzykami, filmowcami i pisarzami. Staramy się, by każdy zaproszony przez nas artysta był w jakiś sposób związany ze Świdnikiem. Poprzednim razem gościliśmy pochodzącego z naszego miasta Grzegorza Pazika, czołowy baryton młodej polskiej sceny operowej – wyjaśnił Piotr Jankowski, dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej.

Dziś również nie zabrakło świdnickiego akcentu.

– Jest z nami gitarzysta Jakub Kotynia, który pierwsze kroki w świecie muzyki stawiał właśnie w Świdniku – dodał P. Jankowski.

Podczas koncertu świdniczanie usłyszeli muzyczne motywy zagrane na dwie gitary, a znane między innymi z filmów „Czekolada” i „Różowa Pantera”. Nie zabrakło też jazzowych utworów, takich jak „Lolita” czy „La Fiesta”.

O przyrodzie i o książkach

To nie koniec cyklu spotkań w Zaułku Poetów. W drugim tygodniu lipca skwer między biblioteką a Przedszkolem nr 6 odwiedzi Tomasz Samojlik, naukowiec, pracownik Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży. Jednocześnie pisarz, ilustrator książek dla dzieci oraz rysownik komiksów. Spotkanie odbędzie się 9 lipca, o godz. 17.00. Bezpłatne zaproszenia można odebrać w bibliotecznym oddziale dla dzieci, mieszczącym się przy ul. Niepodległości 13.

Organizatorem wydarzeń w ramach Coolturalnej Biblioteki jest Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury.

Last modified: 30 czerwca 2021