Koncert dla Maksia

Autor: |

Trwa akcja pomocy dla Maksia Lisa. Dwulatek ma wrodzoną wadę serca i liczne współistniejące z nią choroby. Niestety leczenie polega na następujących po sobie operacjach, rehabilitacji i pomocy farmakologicznej. O wsparcie zaapelowała babcia Maksia, Alina Lis, która rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na leczenie wnuka.

Pani Alina, pracownica Spółdzielni Mieszkaniowej, zwróciła się o pomoc do Spółdzielczego Domu Kultury. Ten postanowił wesprzeć ją w charakterystyczny dla siebie sposób. W niedzielę odbędzie się koncert „Muzyczna bombonierka”. Jego współgospodarzem będzie Miejski Ośrodek Kultury, który udostępni na potrzeby imprezy jedną z sal koncertowych oraz przeprowadzi w Internecie transmisję na żywo.

– W koncercie zaprezentują się zespoły tańca współczesnego Ambarass, zespół wokalny Quenya, teatr Na Podłodze, zespoły tańca nowoczesnego Umbrella Dance, No Name, Fouette oraz Anna Choina – mówi Edyta Socha, kierownik SDK.

– Jesteśmy zawsze otwarci na takie propozycje. Cel, niesienie pomocy ciężko choremu dziecku, jest szczytny, a sala Centrum Kultury, w warunkach pandemii, praktycznie jedynym wystarczająco dużym miejscem w mieście, którym można zorganizować podobne wydarzenie – mówi Adam Żurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

Koncert rozpocznie się o godzinie 12.00 i będzie transmitowany metodą streamingu. Można go obejrzeć korzystając z linku: www.facebook.com/sdkswidnik oraz na kanale Świdnik – Wysokich Lotów: www.youtube.com/watch?v=ORf8Ufjqcdc.

Systematyczną akcje pomocy Maksowi zorganizowało Stowarzyszenie Akademia Uśmiechu zakładając zbiórkę na stronie Zrzutka.pl. Informacje na temat konta można znaleźć na stronie stowarzyszenia.

Pomóc mu można również przekazując 1% podatku, numer KRS 0000037904, cel szczegółowy: 38851 Lis Maksymilian oraz wpłacając pieniądze na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, Alior Bank S.A. nr rachunku: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, tytułem 38851 Lis Maksymilian darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Last modified: 19 marca 2021