Komplet na środku

Autor: |

Przedstawiamy przedostatnie nazwisko kadry zespołu Polski Cukier MKS Avia Świdnik na sezon 2021/2022. Nowym środkowym żółto-niebieskich został Mateusz Siwicki.

Niespełna 25-latek jest wychowankiem Łuczniczki Bydgoszcz. Poza Bydgoszczą grał także w Wałbrzychu, AZS-ie Częstochowa, Norwidzie Częstochowa, a ostatnio w Gwardii Wrocław. Rozegrał 31 setów na poziomie Plus Ligi, w których zdobył łącznie 27 punktów.

Mateusz Siwicki ma za sobą bardzo dobry sezon 2020/2021. W 139 setach zdobył 272 punkty, z czego 84 blokiem i 22 zagrywką. W rankingu blokujących zajął czwartą lokatę, tuż nad zawodnikiem Avii, Łukaszem Swodczykiem.

– Mateusz należy do czołówki blokujących w 1 lidze. To zawodnik posiadający umiejętność czytania gry. Bardzo dobrze radzi sobie w ataku i zagrywce. Posiada wszystkie cechy, jakie powinien mieć dobry środkowy. Będzie ważnym filarem zespołu – powiedział trener Witold Chwastyniak.

– Bardzo się cieszę, że dołączam do klubu z dużymi aspiracjami, który ciągle pragnie się rozwijać. Oferta ze Świdnika była bardzo konkretna i razem z moją managerką szybko podjęliśmy decyzję, że ją przyjmiemy. Widać, że klub stara się wrócić na szczyt polskiej ligi, a ja zrobię wszystko, aby w tym planie pomóc. Kilku chłopaków z drużyny znam, więc jestem pewny, że razem stworzymy super atmosferę w zespole i zostawimy kawał serducha na boisku. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie damy naszym kibicom dużo radości, a Avia poprawi miejsce końcowe z ubiegłego sezonu. Nie mogę się doczekać, gdy założę Wasze, a właściwie już nasze, żółto-niebieskie barwy. Do zobaczenia na hali – dodał Mateusz Siwicki.

Last modified: 24 czerwca 2021