Kolekcjonerskie perełki „pod chmurką” (foto)

Autor: |

Lustro, którego rama liczy 100 lat, Almanach Morski, szklane wyroby polskiej huty „Krosno”, porcelana i zegary z poprzedniej epoki, monety kolekcjonerskie, płyty winylowe, książki, a nawet unikatowe meble można dziś znaleźć w centrum miasta. Wszystko za sprawą Targu Staroci, który w naszym mieście odbywa się już po raz drugi.

Tym razem do Świdnika przyjechało około 80 wystawców. Pierwsi zameldowali się już o godz. 3.30, by zająć najlepsze miejsca.

– Przyjechało dużo wystawców i widać, że inicjatywa z edycji na edycję się rozkręca. To będzie stałe wydarzenie w Świdniku, organizowane w drugą sobotę miesiąca, także serdecznie wszystkich zapraszamy – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza. Dodaje: – Po pierwszej edycji, kiedy wydarzenie zostało zorganizowane na parkingu bliżej sklepu Jysk, pojawiły się głosy, że jest to kłopotliwe dla mieszkańców. Postanowiliśmy więc przenieść go obok, czyli na parking przy Urzędzie Miasta.

Targ będzie dziś czynny do ostatniego wystawcy. Wydarzenie odbywa się cyklicznie w drugą sobotę miesiąca. Najbliższe zaplanowano 13 listopada, na parkingu przy Urzędzie Miasta.

« z 2 »

Last modified: 9 października 2021