Kolejni uczniowie zostają w domu

Autor: |

Od poniedziałku młodzież ze świdnickich szkół średnich przeszła na naukę zdalną. W domach zostali również uczniowie starszych oddziałów Szkoły Podstawowej nr 3. Dzisiaj dołączyli do nich także koledzy z sześciu klas ze Szkoły Podstawowej nr 5.

W „Piątce” zdalna nauka dla kilku klas rozpoczęła się dzisiaj. Powodem jest potwierdzone zakażenie koronawirusem u jednego z nauczycieli.

– W tej chwili mamy informację, że taki tryb nauki potrwa 10 dni. Natomiast w miarę potrzeb istnieje możliwość skrócenia tego okresu lub jego wydłużenia – tłumaczy Tomasz Szydło, dyrektor SP nr 5.

Uczniowie będą korzystać z wypracowanych już metod nauki. – Jesteśmy przygotowani, system zdalny przetestowaliśmy przed wakacjami – dodaje T. Szydło.

Jeszcze przez najbliższy tydzień z takiego rodzaju nauki będą korzystać uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 3. Na zdalny system przeszli ponad tydzień temu, kiedy okazało się, że w placówce koronawirusa potwierdzono u dwóch nauczycieli.

Od dzisiaj w domach została również młodzież ze szkół średnich. W ich przypadku przejście na nauczanie zdalne wiąże się z objęciem powiatu świdnickiego czerwoną strefą. Choć i bez tego Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej oraz Zespół Szkół nr 1 musiałby zawiesić zajęcia stacjonarne. Decyzja o nauce zdalnej w tych placówkach zapadła pod koniec zeszłego tygodnia, gdy ognisko koronawirusa zostało wykryte w internacie PCEZ. Dotąd potwierdzono w nim 6 przypadków zakażenia, 106 osób jest na kwarantannie.

Last modified: 21 października 2020