Kolejne trofea Danowców

Autor: |

fot. LKSW Dan
Dla zawodników LKSW Dan Świdnik koniec roku to przede wszystkim przygotowania do kolejnego sezonu. Mimo tego, nawet tak spokojny okres obfituje w sukcesy i kolejne trofea Danowców.

Zawodnicy wrócili właśnie z Żabiej Woli, gdzie 27 listopada odbywał się Puchar Polski w taekwondo pod egidą Polskiego Zrzeszenia Taekwondo ITF. W zawodach wystartowała ośmioosobowa ekipa ze świdnickiego klubu.

– Niestety, tym razem nie mogłem uczestniczyć w wydarzeniu, jednak naszych zawodników wspierała jako trener Ada Skowrytko. Każde zawody traktujemy poważnie, ale nie był to dla nas główny start. Chodziło przede wszystkim, aby spotkać się z innymi zawodnikami i stoczyć jak najwięcej walk – tłumaczy Piotr Bernat, trener LKSW Dan.

Mimo że zawodnicy traktowali imprezę sparingowo, wrócili z niej z kolejnymi medalami. Podczas turnieju w Żabiej Woli na podium stanęli: Michał Markowski (złoto w kategorii układy, złoto za walki oraz brąz za walki w drugiej kategorii), Jakub Trześniak  (złoto za walki, brąz za układ), Kacper Głowienka (złoto podczas walk), Paweł Bielecki (złoto za walki), Kacper Kuraś (złoto za układy), Igor Głowienka (srebro za walki), oraz Hanna Czubacka (srebro za walki). Udział bez medalu zaliczył Szymon Hawrysz.

W sobotę, 4 grudnia, zawodnicy LKSW Dan wezmą udział w turnieju BeFit Mazovia Open Cup w podwarszawskim Chotomowie.

– Będzie to ostatni start w kończącym się roku. Od stycznia pracujemy ostro i zaczynamy pierwsze starty. Na początek weźmiemy udział w Grand Prix Polski w Kickboxingu w Mińsku Mazowieckim. W styczniu czeka nas też seminarium szkoleniowe w Pabianicach – zapowiada Piotr Bernat.

mj

Last modified: 1 grudnia 2021