Kolejne medale pływaków

Autor: |

Pływacy Avii wystartowali w wiosennych mistrzostwach klubu MKP Bobry Dębica na basenie 50-metrowym. Świdnik reprezentowało czterech zawodników: Emil Krzykała, Bartosz Kotwica, Krzysztof Hołub oraz Filip Lech. Najlepiej zaprezentowali się Krzykała i Kotwica, którzy cztery razy stawali na najwyższym stopniu podium.

Emil i Bartosz rywalizowali w grupie 13-latków. Pierwszy z nich wygrał na dystansach 50, 100, 200 i 400 metrów stylem dowolnym. Drugi był najszybszy na 50, 100 i 200 metrów stylem grzbietowym oraz na 200 metrów zmiennym. Krzysztof Hołub, w kategorii 14-latków wywalczył złoto na 50 i 100 metrów stylem dowolnym i był drugi na 400 metrów stylem dowolnym. Filip Lech natomiast zdobył srebro na 400 metrów stylem dowolnym wśród 13-latków.

To nie jedyne wyróżnienia jakie zdobyli nasi pływacy w Dębicy. Najlepszymi zawodnikami w swoich grupach wiekowych zostali Emil Krzykała i Krzysztof Hołub.

Trenerami pływaków Avii są Zdzisław Stypiński i Waldemar Wasil.

Last modified: 29 czerwca 2020