Kolejne medale Danowców

Autor: |

17 maja, w Opolu Lubelskim odbyły się mistrzostwa Ogólnopolskiej Organizacji Taekwondo ITF. W imprezie wystartowali głównie zawodnicy z Lubelszczyzny, ale także z Pomorza i Dolnego Śląska. Barwy LKSW Dan Świdnik reprezentowała 15-osobowa ekipa, złożona z zawodników sekcji ze Świdnika i Piask.

Ze względu na udział kilku reprezentantów klubu w odbywającej się w ten sam weekend w Spale konsultacji kadry narodowej w kickboxingu w opolskie szranki stanęli głównie młodsi reprezentanci Dana. Zaprezentowali się świetnie, zajmując w klasyfikacji drużynowej drugie miejsce, za ekipą Dęblińskiej Szkoły TKD. Po dwa złota zapisali na koncie Michał Markowski (w układach i technikach specjalnych) oraz Małgorzata Ciesielska (w układach i walkach). Złoto w układach i brąz w walkach zdobył Albert Podstawka, który ważąc 33 kg walczył w kategorii kadetów do 51 kg. Taki sam zestaw medali, ale w układach i technikach specjalnych przypadł Szymkowi Mołdochowi. Z kolei złoto w technikach specjalnych i brąz w układach wywalczyła Kaja Wrona. Złote medale przywieźli z Opola Lubelskiego także Milosz Stanojević (układy), Mateusz Buda i Michał Żołędź (walki), srebrne – Paweł Ponieważ i Piotr Klimek (układy), a brązowy Jan Jaworski (układy).

Złoto Kreta

W auli głównej Politechniki Warszawskiej odbyły się mistrzostwa Polski AZS w kickboxingu w formule kick-light. W imprezie wziął udział zawodnik LKSW Dan Świdnik – Jakub Kret, reprezentujący barwy swej uczelni, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Świdniczanin, walczący w kategorii -79 kg zaprezentował się świetnie i wygrywając trzy walki zdobył złoty medal. W finale pokonał Damiana Kroka, reprezentującego AZS Politechnika Warszawska.

Last modified: 29 czerwca 2020