Kolejka do Mieszkania Plus

Autor: |

Zaledwie w ciągu pierwszej doby 540 osób złożyło wnioski o świdnickie mieszkania. To oznacza, że już w tej chwili jest pięciu chętnych na jeden lokal. Na tym zapewne lista się nie zamknie, bo nabór trwa jeszcze do 15 kwietnia. 

Nabór ruszył wczoraj, równo w południe.

– Program Mieszkanie Plus stanowi ubogacenie oferty lokali w naszym mieście. Dotąd brakowało segmentu, który obejmowałby mieszkania na wynajem, ale również z opcją dojścia do własności – tłumaczył burmistrz Waldemar Jakson.

Głównym inwestorem jest rządowa spółka PFR Nieruchomości, natomiast ratusz przekazał działkę, na której powstają bloki i umożliwił przyszłym lokatorom uzyskanie dopłat do czynszów.

– Mamy w swojej ofercie mieszkania od M1 do M4. Spodziewamy się, że w czwartym kwartale oddamy mieszkańcom pierwsze lokale Mamy nadzieję, że będą się cieszyły popularnością – mówiła wczoraj Krystyna Wąchała Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości.

Szybko okazało się, że zainteresowanie lokalami w ramach świdnickiej edycji Mieszkania Plus jest ogromne.

– Tylko w ciągu 24 godzin wpłynęło 540 wniosków. W Świdniku powstaje 108 mieszkań, co oznacza pięciu chętnych na jeden lokal – informują przedstawiciele PFR Nieruchomości.

Na tym jednak nie koniec, bo wszyscy zainteresowani mają jeszcze czas do 15 kwietnia na składanie wniosków. Nabór najemców składa się z dwóch etapów. Pierwszy to zebranie dokumentów, które można wypełnić na stronie internetowej www.swidnik.mdr.pl. Następnie w ciągu 14 dni od złożenia wniosku trzeba dostarczyć niezbędne załączniki. Ten etap zakończy się przygotowaniem przez miejskich urzędników listy chętnych uszeregowanych w kolejności od największej do najmniejszej liczby uzyskanych punktów. Są one przyznawane za spełnianie kryteriów społecznych przyjętych przez Radę Miasta.

Druga część naboru, za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości, polega na zweryfikowaniu tzw. zdolności czynszowej. Urzędnicy sprawdzą, czy przyszli najemcy są w stanie ponosić opłaty za najem mieszkania. Ponadto, każdy z przyszłych mieszkańców będzie sprawdzany w BIG Infomonitor.

Inwestycja w Świdniku to dwa czterokondygnacyjne bloki przy ul. Roweckiego – Grota. Do dyspozycji przyszłych najemców będzie 108 mieszkań. Wszystkie będą oferowane w standardzie podstawowym – z pomalowanymi ścianami, panelami podłogowymi, białym montażem, glazurą i terakotą w łazienkach oraz w częściach kuchennych.

Więcej informacji:

www.nieruchomosci.pfr.pl

www.mplus.pl

www.swidnik.mdr.pl

Last modified: 16 marca 2021