Kolejka do al. NSZZ „Solidarność”

Autor: |

Oferty w drugim przetargu zostały otwarte. Urzędnicy w tej chwili je analizują, choć wszystko wskazuje na to, że tym razem przetarg uda się rozstrzygnąć.

Pod koniec minionego roku pierwszy etap budowy al. NSZZ „Solidarność” został zakończony. Droga, w większości po nowym śladzie, łączy w tej chwili al. Jana Pawła II z ul. Hryniewicza, przecinając południową część miasta. Docelowo ma stanowić małą obwodnicę Świdnika i łączyć się z ul. Kusocińskiego. Tym samym będzie można nią przejechać od wjazdu do wyjazdu z miasta.

Równocześnie z budową pierwszego odcinka al. NSZZ „Solidarność” zostało zlecone wykonanie dokumentacji drugiego fragmentu. Inwestycja znalazła się w tegorocznym budżecie.

W marcu przedstawiciele ratusza ogłosili pierwszy przetarg na budowę. Chętnych nie brakowało, ale problemem okazały się kwoty, które zaproponowali zainteresowani przedsiębiorcy. Wszystkie przekraczały sumę zapisaną w budżecie. Ostatecznie zapadła więc decyzja o unieważnieniu przetargu. Niemal natychmiast ogłoszono kolejne postępowanie. Termin złożenia ofert minął 27 kwietnia. Do przetargu stanęło 6 przedsiębiorstw. Wykonanie inwestycji wyliczyli na kwoty od nieco ponad 3 mln zł do prawie 3,7 mln zł.

–  W tej chwili trwa jeszcze analiza złożonych ofert. Wszystko wskazuje jednak na to, że przetarg uda się rozstrzygnąć – mówi Marcin Dmowski.

Zadaniem zwycięzcy postępowania będzie budowa drugiego odcinka al. NSZZ „Solidarność”, ciągnącego się od ul. ks. Hryniewicza do ul. Kusocińskiego. Droga będzie dwujezdniowa i powstanie w oparciu o specustawę drogową. Przy alei zostaną wybudowane chodniki i ścieżka rowerowa z nawierzchnią bitumiczną. Aleja będzie się krzyżować z ul. Wiejską, Modrzewiową i Grabową. Przy ulicy powstaną także zatoki autobusowe i staną latarnie. W ramach inwestycji przewidziana jest budowa kanału technologicznego. Drugi fragment al. NSZZ „Solidarność” będzie miał ponad 0,5 km długości.

Last modified: 6 maja 2021