Kolęda dla mieszkańców

Autor: |

W parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła zabrzmią najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Nadchodzący koncert ma być muzycznym darem dla świdniczan na 2021 rok.

– W Nowy Rok wchodzimy z ufnością, że będzie on inny niż poprzedni, że przyniesie „normalność”. Chcemy wraz z mieszkańcami Świdnika zaśpiewać pieśni o przychodzącej Nadziei, Zbawicielu Emmanuelu, który zna wszystkie nasze zmagania i choroby – mówią organizatorzy koncertu.

Podczas muzycznego wydarzenia wystąpią: Świdnik Gospel Choir, pod kierownictwem Grzegorza Głucha oraz dziecięcy zespół wokalny Quenya, kierowany przez Annę Sobczak-Choinę. Wierni wysłuchają najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. W programie nie zabraknie również miejsca na współczesne utwory wpisujące się w klimat Bożego Narodzenia. Będą to piosenki w aranżacjach, między innymi, Grzegorza Głucha, Grzegorza Urbana, Filipa Siejki i Piotra Nazaruka.

Koncert zaplanowano 24 stycznia. Start o godzinie 19.00, w kościele pw. NMP MK. Wstęp wolny. Chętni będą mogli obejrzeć jego retransmisję w formie online.

Muzyczne spotkanie zostanie przeprowadzone w reżimie sanitarnym. Jego uczestnicy muszą stosować się do zaleceń i rygorów. Na usta i nos należy założyć maseczkę, przed wejściem na koncert zdezynfekować ręce oraz zachować dystans społeczny.

Organizatorami wydarzenia są: GOOD News MUSIC, Świdnik Gospel Choir, Spółdzielczy Dom Kultury oraz parafia pw. NMP Matki Kościoła.

Last modified: 25 stycznia 2021