Koalicja na dwóch kółkach

Autor: |

Takiej Masy Krytycznej dawno nie widzieliśmy. Prawie 60 miłośników dwóch kółek  ze Świdnika oraz 125 z Lublina połączyło swoje siły i rowery, by zamanifestować poparcie dla budowy bezpiecznego i wygodnego połączenia rowerowego między obu miastami.

Uczestnicy lipcowej Masy Krytycznej spotkali się na ul. Rataja, na granicy Świdnika i Lublina. Później pojechali na Felin, gdzie dołączyli do nich przedstawiciele władz Lublina. Wśród postulatów cyklistów znalazły się, między innymi remont ul. Dworcowej i wymalowanie na niej pasów dla rowerów, wyznaczenie pasów dla rowerów na al. Lotników Polskich, połączenie Świdnika z Lublinem poprzez ul. Mełgiewską. Michał Przepiórka, oficer rowerowy Lublina, wyjaśniał, że jeśli uda się zdobyć dotację unijną w ramach Zintegrowanej Inwestycji Terytorialnej, rowerowe połączenie między miastami będzie mogło powstać w ciągu kilku lat. Po spotkaniu na Felinie, rowerzyści ruszyli pod lubelski ratusz, po drodze testując pasy rowerowe na ul. Krochmalnej i kontraruch na ul. Koziej.

– Szkoda, że na nasze zaproszenie odpowiedzieli tylko przedstawiciele Urzędu Miasta Lublin. A przecież wśród świdniczan rower staje się coraz popularniejszym środkiem transportu i warto byłoby ułatwić im funkcjonowanie w ruchu drogowym. Zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie  rowerzystów – mówi Maciej Lubaś, pomysłodawca i organizator Świdnickiej Masy Krytycznej.

Fot. Aleksander Wiącek – Porozumienie Rowerowe

więcej zdjęć na: www.lublinrowerem.pl/2014/07/lipcowa-masa-krytyczna-lublin-swidnik.html

aw

Last modified: 29 czerwca 2020