Klub ponownie do przetargu

Autor: |

W miniony poniedziałek otwarte zostały koperty z ofertami na adaptację pomieszczeń w bloku przy ul. Norwida 2 na Klub Seniora. Wpłynęło 6 propozycji. Po weryfikacji okazało się, że 4 z nich nie spełniały wymogów formalnych. Niestety, kolejna, zgodna z nimi, przekraczała wysokość zaplanowanego budżetu. Gmina zamierza przeznaczyć na sfinansowanie remontu kwotę 339 tys. zł. Postępowanie zostało więc unieważnione, a przetarg będzie powtórzony.

– Zgodnie z przepisami, przeprowadziliśmy analizę formalną i merytoryczną ofert. Niestety, żadna z nich nie kwalifikowała się do zaakceptowania, musimy więc powtórzyć całą procedurę. Jeśli wyłoni propozycję prawidłowo sformułowaną i spełniającą nasze wymagania, podpiszemy umowę, i ruszymy z remontem. Nie czekamy na pieniądze z zewnątrz. Zarezerwowaliśmy je w budżecie gminy. Jeśli przyjdzie dofinansowanie, pomniejszy nasz wkład własny. Jeśli nie, projekt jest dla nas kluczowy, więc tak czy inaczej zostanie zrealizowany, bo potrzeby seniorów są duże. Myślę, że za kilka miesięcy Klub Seniora przy Norwida 2 będzie już działał – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Adaptacja ma polegać na gruntownym remoncie pomieszczeń i otoczenia lokalu. Chodzi o niespełna 109 mkw. zajmowanych przez dwie sale, toalety, kuchnię i pomieszczenie socjalne oraz powierzchnie komunikacyjne. Wyburzone zostaną niepotrzebne ściany i stare wyposażenie. Powstaną nowe ścianki działowe, tynki, posadzki, ściana przesuwna, podwieszane sufity. Wykonawca zainstaluje klimatyzację, nową stolarkę drzwiową i okienną, wymieni instalacje centralnego ogrzewania i sanitarną oraz przebuduje instalację elektryczną. Na zewnątrz powstanie nowe zadaszenie przed wejściem. Dla wygody użytkowników wykonawca poszerzy wejście główne, do którego, oprócz schodów, prowadzić będzie pochylnia. Dla zapewnienia maksymalnego komfortu sąsiadów roboty będą wykonywane bez użycia ciężkiego sprzętu. Zakończą się w ciągu 4 miesięcy od podpisania umowy.

Last modified: 26 marca 2021